Střetnou se týmy, které do nového ročníku odstartovaly vůbec nejhůř ze všech. Jenže zatímco Kladenští se pořád nechytili, Energie už ano, když šokovala vyprodané brněnské Rondo a Kometu seřezala v poměru 7:0. K výhře hodně pomohly probuzené věže Skuhravý s Kumstátem a čtyřbodový kanonýr Hruška.

Domácí trenéři mají stále ohromné potíže se sestavou. Kvůli početné marodce vedení angažovala francouzského útočníka Sachu Treilleho, který už má vyřízenou transferkartu a do duelu nastoupí. Kouč Otakar Vejvoda ale zatím neprozradil, do jaké formace vysokého forvarda (195 cm) zařadí, protože po utkání s Třincem a Budějovicemi měli zdravotní problémy Bělohlav, Kalla i Látal. „Látal je už v pořádku, a také Bělohlav s Kallou chtějí hrát. Ale stoprocentní to v tuto chvíli není,“ řekl Otakar Vejvoda. Nicméně s francouzským útočníkem počítá.

Dobrou zprávou je, že začali trénovat obránci Jaroslav Mrázek (zlomenina čelisti) i Jan Platil, který nakonec operaci ramene odložil. „Ještě ale určitě ani jeden nenastoupí,“ vylučuje asistent kouče Kladna Petr Kasík.