„Tyhle zápasy jsou kořením fotbalu a kvůli nim jsme postup do přeboru vzali," těší se už nyní kouč Lhoty Petr Cais.

Musel ale dostat zásadní otázku: potvrdí jeho mužstvo aktuální (ne)formu, nebo se stane prvním týmem, který Hostouň obere při jejích venkovních zápasech?

„B je správně," smál se Cais, už vážně ale dodal, že herně jeho tým nepropadá, ale nedává šance a dělá zbytečné chyby vzadu. „A při našem aktuální bránění standardek a hostouňské kvalitě v téhle činnosti to bude oříšek."

Pomoc by mohla dorazit s Z SK Kladno, stoper Jiří Veselý si dnes proti Souši odstojí trest za vyloučení v Nymburku a zítra tedy může za farmářský klub hrát. „Je to v jednání a věřím, že to Kladno povolí, Jirka to hraje chytře. Byl by ale jedinou posilou, Kladno to má hodně rozbité," naznačil problémy v SK.

V hostujícím táboře panuje skvělá pohoda. Tým už zlomil i domácí nepohodu výhrou nad Vraným a jak už bylo napsáno, venku je stoprocentní, vyhrál všech šest zápasů u svých soků. „Vyhrát jedeme i do Lhoty. Respektujeme sice sílu soupeře, ale máme vysokou kvalitu a nemusíme se nikoho bát," poslal vzkaz záložník a jedna z hlavních opor Hostouně Jan Čurda.

Zajímavý je výlet do nedávné minulosti, protože v minulé sezoně spolu týmy sice nehrály, ale předtím dvakrát ano a v obou případech to byl poměrně mazec. Poprvé končila v nadšení Lhota, jelikož v poslední minutě sice inkasovala na 3:4, ale ještě stihla senzačně vyrovnat. 

Druhý zápas ve Lhotě už Hostouň zvládla. V první půli ji zničila jako trhací kalendář a vedla 5:1. Ve druhé ale lažírovala, domácí snížili na 3:5, a to měli další šance. "Povraždili jsme tam toho dost, klidně jsme mohli vyrovnat. Ten zápas mám furt před očima," zalovil v paměti Petr Cais. 

Ale pamatuje si také Honza Čurda. "Je to tak, ale dodal bych, že my zase zahazovali šance předtím a poločas měl být tak 10:1 pro nás," dodal tehdy autor nádherné branky z trestňáku. 

Tak co, bude to derby jako řemen?