Litovali hlavně své úvodní šance, kterou promarnil Jarůšek. Slánští navíc přišli o zraněného Kostovčíka, ale do přestávky přece jen šli do vedení, když špílmachr Tauš perfektně zúročil českou uličku obětavě nastoupivšího Zímy a obešel i gólmana.

Následně lidi pobavila slánská dvojice Laurel a Hardy. V komiky se proměnila dvojka Kolumbič – Čablík. Neuvěřitelně dopravili míč na tyčku vlastní brány, aby ho Laurel Kolumbič stihl přikrýt.

Situaci v úvodu druhé části zašmodrchal domácí Landvojtovič, když vyfasoval druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Ale oslabení družina kouče Svobody ustála. Trenér měl navíc šťastnou ruku, když do boje poslal rychlíka Cimrmana a ten během dvanácti minut zápas definitivně rozhodl. Hlavně první bomba byla parádnická. Hosté sice v závěru snížili, ale jinak měl šance hlavně domácí Volf, který zazdil tři tutovky.

„Nutně jsme potřebovali vyhrát a tak jsme měli trošku obavy, jestli to nebude hráčům svazovat nohy. Famózně vstoupil do zápasu střídající Cimrman. Doufejme, že blbá nálada je tatam,“ hodnotil duel vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Blbá nálada panuje naopak pořád ještě ve Hřebči, kde domácí opět oslabeni o řadu opor podlehli Spartaku Příbram 0:2. Střelec, na jehož uzdravení Hřebeč čeká přes rok, tedy Petr Čáp, v minulém duelu odpadl po devíti minutách a sestava je i jinak zdecimovaná. „Budu si muset pořídit tak 260 legitek, abych měl s kým hrát,“ žertoval smutně manažer Hřebče Štěpán Sádecký. Jeho tým, jak se stalo na jaře pravidlem, nehrál špatně, naopak. Ale šance neproměnil a dvakrát inkasoval. „Proti týmu jako je Příbram si nemůžete dovolit nedat pět šancí,“ bylo jasné Sádeckému. Na hrotu citelně scházel Bambur, který odcestoval na dovolenou do Thajska.

Hřebeč – Sp. Příbram 0:2 (0:1). Branky: 20. Houdek, 67. Dražan.

Hřebeč: Zajíček – Kott, R. Čáp, Sušil, Urban – Dvořák, Počta, Štach, Jánoš – Moravec (75. Čížek), Machuta.

Slaný – Hradištko 3:1 (1:0). Branky: 36.Tauš, 76. a 84. Cimrman – 89. Kuneš.

Slaný: Kolumbič – Landvojtovič, Majtaník, Kostovčík (36. Hadrika), Kuba – Volf, Tauš, Kozák, Zíma (73. Cimrman) – Hořejší (52. Kroc), Čablík.