Trenér Ivan Pihávek mínil, že prvních dvacet třicet minut se dalo na výkon jeho týmu dívat. „Pak jsme ale začali dostávat branky hlavně po chybách středu obrany. Některé hráče jsem nepoznával," uvedl s tím, že scházel dirigent zadních řad Veselý, který má drobný zdravotní problém. Stoperskou dvojici tak tvořili mladíci Suchý s Hanzlíkem.

Kouč měl na poločas připravenou variantu střídání, přičemž chtěl nechat odpočinout starší hráče. Zmínění borci však nemohli kvůli určitému zdravotnímu handicapu pokračovat, tudíž se do středu obrany stáhli bratři Procházkové. Pražané během pěti minut druhé půle dvěma góly odskočili už na 5:0.

Nuceně překopaná sestava Kladna nemohla soupeři vzdorovat. Například post defenzivního záložníka si vyzkoušel Tóth! „Nesplnilo to účel přípravy. Pro nás to byl kondiční trénink, pro soupeře střelecká příprava," uvedl Pihávek a zlobil se na mladé stopery. Chtěl jsem, aby odehráli celý zápas. Nepochopil jsem, že mi o zdravotních problémech neřekli ráno. Mohli jsme utkání odložit. Pochopil jsem, proč jsme v první půli dostali tři branky," řekl s tím, že ve středu obrany prohrávali osobní souboje.

Na druhou stranu byl rád, že dostali přes prsty. „Začínáme třetí týden přípravy a hráče určitě něco bolí. Starší ale neřekli ani slovo a snažili se dohrát celý zápas, což mladí nedokázali. To mě trošku mrzí" přiznal kormidelník.

V sobotu hraje Kladno pohár s Královým Dvorem. „Musíme zapracovat na přístupu k utkání a na důrazu v osobních soubojích," řekl Pihávek.

Vltavín – Kladno 6:0 (3:0).

Kladno: Šereda – Čížek, Hanzlík, Suchý, Kalina – Skořepa, J. Procházka, T. Procházka, Šíma – Kraus – Bořík. Střídali: Tóth, J. Růžička, Štoncner, Kolmistr.