Také probíhající sezonu má nejlépe rozjetou nováček. Celek Vinařic byl sice už na startu pasován mezi jednoho z favoritů, že ale podzim vyhraje rozdílem pěti bodů, se až tak nečekalo. A mohl být na tom ještě lépe pokud by neprohrál poslední domácí duel se Švermovem.


„Našlápnuto máme a lhal bych, kdybych tvrdil, že jsme se po polovině sezony o postupu nebavili. Zůstáváme ale nohama na zemi a nehrotíme to,“ uvedl kapitán lídra tabulky Roman Sokol s tím, že na úvod jara mají těžký los a možná hned první utkání v Družci může mnohé naznačit.


Pro zdárné jaro udělají v přípravě maximum. Vedle turnaje v Berouně, kde je čeká šest sedm zápasů, to bude tradiční soustředění na Šumavě. „Na jaro budeme dobře připravení. Když budeme hrát jako na podzim, tak to můžeme dokázat,“ mínil Sokol a pochvaloval si, jakou mají partu, která je víceméně složená z místních kluků. Jen to vinařické hřiště je stále bolavou záležitostí.


Za největšího konkurenta v boji o postup považuje Brandýsek. „Musím říct, že co se týče kvality, byl z mého pohledu nejlepší, protože má také má všechny řady vyrovnané. Nejtěžší zápas jsme však odehráli se Švermovem,“ uvedl třicetiletý lídr Vinařic, jenž do boje o postup počítá i s Družcem a víceméně i s kladenským Novem, jehož výkony ale stoupají a padají s formou střelce Junga.


Co se týče sestupu, bude mít přes zimu zamotanou hlavu minimálně půltucet mužstev. Vzhledem k množství a postavení celků Kladenska v tabulce I. B třídy je docela možné, že se po čtyřech letech, kdy naposledy spadlo už zmiňované Novo Kladno, dočkáme sestupujícího z krajské soutěže.


V tom případě by okresní přebor přímo opustily minimálně dva týmy. Nejhorší výchozí pozici má Černuc – tým, kde hráči rozhodně netáhnou za jeden provaz.


„Když většina áčkařů odehraje místo třinácti utkání pouze šest nebo sedm, nemůže být naše postavení dobré,“ smutně poznamenal předseda Viktorie Jiří Tymich, jenž logicky očekával před sezonou lepší postavení, poněvadž v létě mužstvo posílili.


„My s tím moc dělat nemůžeme. Je to jen na hráčích. Buď budou chtít jezdit na pěkné trávníky do Kladna nebo budou jezdit do Blevic a Stehelčevsi,“ prohlásil.