„Také pro mne to je překvapení," přiznal předseda klubu a trenér v jedné osobě David Vedral .

V čem vidíte důvody vašeho úspěšného tažení?
Jsme první proto, že dáváme hodně gólů, máme výborného brankáře a hodně natrénováno. Hráči na sobě pořád pracují. Scházíme se poměrně v hojném počtu a také mezi nimi panuje zdravá rivalita. Když jsme třeba střídali, neutrpěla tím kvalita naší hry. Hlavně však máme dobré útočníky. Balcárek nastřílel šestnáct branek a Letko deset. K nim se přidali další jako Mucha, Klempt nebo Havrda.

Zmínění Balcárek a Letko ale patří Vyšehradu. Zůstanou? A co další posílení kádru, je to aktuální?
Jsme s nimi domluvení, že by tady chtěli pokračovat. Co se týče příchodu nových tváří, tak to není na pořadu dne, i když si myslím, že do týmu, který vítězí, by nebyl problém někoho přivést. Opačně jsme na tom byli na jaře, kdy se nám nedařilo, tudíž se k nám nikomu nechtělo. Pokud budou kluci zdraví, tak nikoho nepotřebuji.

Dá se říct, že hráče, kteří v létě odešli, jste dokázali nahradit?
Ano, vedle zmíněných hráčů Vyšehradu jsme zařadili do kádru i hráče béčka včetně mladého Podivínského. Našimi odchovanci je sedm hráčů, a to mě těší.

Koho jste osobně očekával na první příčce Vy?
Myslel jsem, že povede Hostouň, na jejímž hřišti jsme vyhráli 2:1. Vysoko jsem čekal i další celky ze špičky, které jsme také porazili, ať to byl Rakovník, Hradištko nebo Černolice.

Na kontě máte pouze tři porážky.
Prohráli jsme doma smolně s Voticemi, v Tuchlovicích a Cerhovicích, kde jsme byli hodně splácaní.

Na druhou stranu jste nejlepší venku. Z osmi utkání jste přivezli šestnáct bodů.
Tam jsme těžili právě z rychlosti našich útočníků. Protože jsme byli hodně góloví, dokázali jsme soupeře přestřílet. Jediný zápas, který jsme museli odmakat a odbránit, byl v posledním kole doma se Lhotou. Hráli jsme od třicáté minuty v deseti a oni do nás od té chvíle bušili. Gól na jedna jedna ale nedokázali dát.

Co očekáváte od jarních odvet? Budete útočit na krajský přebor, který jste si před pěti šesti lety jednu sezonu hráli?
Určitě to není naše priority. Pokusíme se hrát jako na podzim, a když se to povede tak se to povede. Osobně bych krajský přebor hrát chtěl. Pak bychom však museli doplnit kádr dalšími dvěma třemi hráči. Navíc, když se vyhrává, tak to kluky víc baví.

Poslední otázka. Máte tip na postupující dva celky?
Myslím, že to budou Rakovník a Hostouň.