„Vyhráli jsme také u nich pět dva, a to i se čtyřmi dorostenci v sestavě, proto si myslím, že jsme postoupili zaslouženě,“ prohlásil předseda Velvar David Vedral, jenž byl hráčem a zároveň i koučem mužstva. Pikantní je, že z Olovnice pochází jeho rod, který tam i žije. „Určitě bych raději bojoval o postup s někým jiným, ale doufám, že příští sezonu to zvládne. Má dobré zázemí, zaslouží si to,“ uvedl a na adresu soka doplnil, že mu schází víc mladých hráčů, tudíž sází na starší kluky.

Ani Velvarští se ale neobešli bez služeb starších, avšak ohromně zkušených borců, kteří roky hráli krajské soutěže. Tým ale pravidelně doplňovali dvěma třemi kluky z dorostu. „Mužstvo stálo na zkušenostech a mladých, již chtěli hrát. Hlavně jsme však dvakrát týdně trénovali, takže soupeři nám většinou stačili jenom poločas,“ mínil Vedral, který kvitoval, že tým pravidelně polykal tréninkové jednotky společně s áčkem, s nímž absolvoval i zimní soustředění.

Jeho hráčů prý využíval jen minimálně. „Nebyl to tak často. Na klíčový zápas s Olovnicí jsme však postavili Krištůfka a Slavíčka,“ přiznal Vedral, jenž měl velké obavy o první místo v době, kdy pár kol před koncem onemocněl kanonýr Pfleger. Nakonec ho ale výborně zastoupil Růžička, který se do útoku vysunul ze zálohy a připomněl si tak svá mladší a váhově lehčí léta.

S áčkaři budou Velvarští počítat také v nové sezoně, protože do rezervy se přesunou další hráči, kteří doplatí na posílení áčka, jež postoupilo do krajského přeboru. „Naší představou je, že ten kdo nebude hrát za první tým, musí nastoupit za béčko,“ prozradil Vedral a dodal, že na podzim se o postupu béčka moc neuvažovalo. „Až v zimě jsme rozhodli, že kdyby postoupilo áčko, bylo by dobré mít rezervu v okresním přeboru, protože některá utkání ve třetí třídě byla o ničem.“

Cíle do nové sezony mají Velvarští celkem odvážné. „Jak jsem viděl některé naše budoucí soupeře tak myslím, že máme na to pohybovat se okolo šestého místa. Víc ale napoví první kola,“ uzavřel Vedral.