Stále ještě nekompletní celek Kladna, jehož vedení zatím nedotáhlo příchody zkušeného Hyského nebo šikovného slávisty Koblera, neuhlídal Kacafírka po rohu a sám poté bohužel předvedl, že útok bude jeho už tradičně slabou stránkou.

Ač se na hřišti vystřídali čtyři forvardi, branku nedal nikdo a bojovná Velim náskok uhájila.

Kladno přitom docela kontrolovalo balon, na jeho hru se nekoukalo až tak zle, jenže zoufale scházelo zmíněné zakončení. „Naše rozehrávka je strašně zdlouhavá. Připomíná to hru starých pánů, na to se nehraje,“ hněval se trenér SK Stanislav Hejkal.

On sám upozorňoval v pátek na jediného známějšího hráče Velimi Kacafírka, přesto právě ten duel rozhodl. Po autovém vhazování se domácím podařil hezkýsignál, Urban odcentroval od brankové čáry a Kacafírek si ve vzduchu poradil s mladým Rendlou, jenž se souboje pouze zúčastnil. „Na Kacafírka jsme se připravili zodpovědně. Když skóroval, byli tam čtyři naši hráči, ale Rendla ho bohužel nechal skórovat,“ ucedil naštvaně Hejkal.

Jeho hlas zněl unaveně. Ne snad ani proto, že obrana svůj úkol nezvládla. Koneckonců dostat ve fotbale jednu branku je celkem normální. Co je horší, když se žádné góly nedávají. „U nás se ještě tak dostanou do šancí záložníci, ale útočníci neměli ani jednu, přitom hráli všichni čtyři a v závěru jsem na hrot vytáhl i Bartoše. Spočítal jsem, že za osm přípravných duelů dal jediný gól útočníků Mašanský ve Vlašimi,“ hořekoval dál Hejkal a konkrétně označil všechny forvardy.

Mašanský ze zpět do formy po zranění nedostal, jeho výkony v posledních duelech byly velkým zklamáním. Klinka se zranil po půlhodině a musel střídat. Svobodovi je šestnáct, navíc v posledních týdnech podle Hejkala pro všechny reprezentační akce málo trénuje a jeho manažeři volají, že je unaven. „Navíc si přinesl ze žáků zlozvyk, chce všechno projít sám. Jenže jsme v chlapech, není to tak jednoduché. Bude muset z hrušky zpátky,“ vysvětluje Hejkal.

A Michal Zachariáš? Už to není, co bývalo. Jen bojovat na ligu nestačí…

V Kolíně mohli vyrovnat spíš jen záložníci. Po akci Procházky a jeho zpětné přihrávce trefil Trantina jen ležícího gólmana Svobodu, neuspěli ani rány Holuba a Hlavy.

„Abychom se zvedli, potřebujeme dávat góly. Doufám, že ve středu omilostní Zoubka,“ modlí se Stanislav Hejkal.

Domácí kouč Jakub Stach naopak zářil spokojeností. „Podali jsme super výkon, bylo to odmakané. Hráli jsme odzadu a dali jsme důležitý první gól. To nám pomohlo a to vlastně i rozhodlo. Soupeř měl sice více za hry, ale neměli moc šancí a naopak my jsme mohli přidat další branku. Je to pro nás cenný skalp. Je vidět, že v hráčích to je, ale musí to chtít prodat,“ řekl Stach.

FC Velim – SK Kladno 1:0 (1:0). Branky: 14. Kacafírek. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Vnuk. ŽK: Kohoutek – Coufal. Diváků: 150.

Velim: Svoboda – Mikluščák (8. Wolf), Marek, Kohoutek, Tluchoř - Vajgl, Snop, Hruška, Antoš – Kacafírek (70. Vácha), Urban.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Rendla, Coufal, Procházka – Kabele (46. Hajník), Hlava, Trantina, Holub – Mašanský (64. Zachariáš), Klinka (31. Svoboda).