V dalším průběhu derby na to poměrně krutě doplatil. Prohrál 2:7, když za první půlhodinu to bylo už 0:3.

„Víceméně celý podzim nás trápilo neproměňování šancí a teď nám tam spadlo všechno. Na co jsme sáhli, to byl gól," pochvaloval si kouč vítězů Vlastimil Hrubý s tím, že i přes poločasových 5:2 byla hra vyrovnaná.

V druhé půli od šestého gólu hosté definitivně odpadli. Střelcem byl trenérův syn David, jenž skóroval ze standardky na brankvé čáře. Braškov přivedl na hřiště s kapitánskou páskou jeho bráška Honza, který neproměnil jednu ze zmíněných šancí.

„Výsledek rodinnou atmosféru nenarušil," usmíval se otec Vlastimil a prozradil, že jeho potomek musel spolknout dvě hořké pilulky stejného složení. Ještě v sobotu totiž prohrál futsalový mač rovněž 2:7!

Čechie poslední čtyři domácí utkání vyhrála se skóre 24:3. „Škoda, že už je konec, nejradši bych hrál ještě tři kola," litoval doberský kormidelník.

Jeho protějšek Jaroslav Želina kroutil hlavou nad produktivitou soupeře.

„Až mi bylo našeho brankáře, který v první půli dostal z pěti střel pět gólů, líto. Nejhorší je, že jsme soupeři připravili šance sami," řekl s tím, že chtěli pochytat Hovorku s Porazilem, což se jim vůbec nepovedlo.

Řešit musel několik absencí, včetně Roubalovy, který v předešlém utkání dostal červenou kartu oceněnou stopkou na dvanáct utkání.