Už pátečního slavnostního zasedání se účastnilo více než 150 lidí. Zaplněná sokolovna přihlížela slavnostním projevům z úst předsedy TJ Sokola Jedomělice Josefa Nedvěda, starosty obce Jedomělice Jiřího Pospíšila, předsedy okresního fotbalového svazu Petra Blažeje a nakonec i spontánnímu vystoupení předsedy SK Slaný Zdeňka Hořejšího.

Jedoměličtí pokřtili zbrusu novou knihu věnující se celé historii sportu v jejich obci, kterou si jako dárek odnesli domů největší osobnosti fotbalu za posledních padesát roků. Krásná ocenění si převzali také členové Sokola a na přání hráčů prvního mužstva Jedomělic došlo také k ocenění skvělé fanouškovské základny klubu.

„Sami jsme si pak všichni dali neskutečný dáreček v podobě historického postupu do I. A třídy, když je to spíš závazek," usmívala se jedna z největších opor hráčských i funkcionářských – Robert Nedvěd.

Jedomělický zázrak čítá tři postupy během čtyř roků, ještě v roce 2009 kopal klub nejnižší soutěž v zemi.

V sobotu ráno začaly na jedomělickém hřišti fotbalové oslavy. Nejprve turnajem žáků, v němž symbolicky triumfovaly domácí naděje.

Sportovní areál se pak pomalu začal plnit známými osobnostmi z dob minulých, ale i současných.

V turnaji dospělých se utkaly tři domácí týmy, z nichž jeden tvořili rodáci z Jedomělic, druhý hráči, kteří přišli z Kopaniny a třetí borci ze Slaného. „Kluci vše pojali jako oslavy postupu do I. A třídy, a tak o zajímavá fotbalová i nefotbalová představení na hrací ploše skutečně nebyla nouze," usmíval se Robert Nedvěd.

Výsledky tak poutavé nebyly. A protože se všichni zúčastnění nebyli schopni shodnout na propozicích, skončil boj tří týmů po všech třech remízových kláních bez vítěze.

Sokol Jedomělice se sešel při oslavách TJ i fotbalového klubu.