Slovan Velvary – Veltrusy 2:1 (2:0)

Z kádru, který hrál za áčko Velvar loni, zbyli jen brankář Majtaník, stoper Vošmera a záložníci Bečvář s Klemptem. Na poslední chvíli odešel i Mašek, jenž se ve čtvrtek dohodl s Nelahozevsí.

I tak byla první půlka v podání Slovanu docela pěkná a hlavně kořeněná dvěma trefami. Nejprve se nadějný Válek prodral přes obranu, ve vápně byl dřív než brankář a přeloboval ho. Po pouhé čtvrthodince tak Velvary vedly a za dalším osm minut už dokonce o dvě branky. To utekl Pfleger, sám před gólmanem byl faulován, a byť sudí k nelibosti domácí lavičky nepískal penaltu, zkušený Király (ze Zvoleněvsi) jeho omyl napravil. TK kopl výstavně a týmu dal potřebný klid.

Jenže se opět ukázalo, jak ošidné je vedení 2:0. Vošmera v závěru půle z metru překopl bránu, v úvodu druhého dějství Slovan zazdil další akci a z nenápadného brejku se zrodila jediná možnost hostujícího nováčka soutěže v utkání. Proměnil ji a duel byl tak do konce otevřený, byť Velvary soka k ničemu nepustily. Naopak Válek s Pflegerem mohli náskok pojistit, ovšem první přestřelil a druhý prováhal nejlepší způsob zakončení a pak pálil jen do gólmana.

„Mně se první půlka z naší strany líbila, dokonce jsem byl nadšen. Jenže po obrátce bylo po naší chybě a snížení znát, že máme mladý kádr a hráči příliš znervózněli,“ mínil jinak spokojený předseda Slovanu David Vedral.

Branky domácích: 15. Válek, 23. Király.

Velvary: Majtaník – Šlégr, Vošmera, Salač, Schönfelder – Bečvář, Király (80. Hájek), Klempt, Krška (85. Nádherný) – Pfleger, Válek (70. Riemer).