Hlavní trenér Slovanu Velvary B Radek Šmíd je rád, že jeho rezerva dobře spolupracuje s dorostem. Díky tomu si klub troufl na hned dva nedělní zápasy po sobě. Bohužel pár mladíků se nakonec rozhodlo, že vyrazí na zápas Slavie – Teplice, a tak byla sestava proti Holubicím dost splácaná a podle toho také vypadal výsledek.

„To nás samozřejmě dost štve, Dana (Maška), který mi s trénováním pomáhá, speciálně, protože s Romanem Slavíčkem spolu roky hrávali. Byla tam pochopitelně nějaká prestiž (úsměv). Kluci věděli dlouho dopředu, že ten dvojzápas plánujeme a pak se seberou a odjedou. S dnešní generací to není snadné a já se s nimi pořád učím. Každý je jiný,“ říká Radek Šmíd.

Aspoň že jeho mužstvo v prvním utkání porazilo o soutěž výš hrající Zavidov 3:0. Góly dali dorostenec Němeček, Hirni a Malík. „První poločas byl dobrý, po vyrovnaném začátku jsme převzali otěže my. Druhý byla spíš kopaná, paradoxně jsme měli na hřišti papírově silnější sestavu,“ divil se Šmíd.

Celkově však velvarské béčko chválí. Kluci prý mají dobrou partu, absolvovali výborné soustředění, a mají i zajímavou posilu. Po letech a vážném zranění se mezi ně vrací z Černuce Patrik Herberstein, syn zdejší legendy Josefa. Z Viktorky by Velvary chtěly ještě nadaného Adama Kučeru, ale tam zatím Černuc nechce ani slyšet, má totiž velmi málo fotbalistů.

Naopak Velvary asi budou čeřit vodu na čele okresního přeboru. „Doufám, že Jedomělice i Přítočno proženeme,“ usmál se Radek Šmíd.