Vlašim není žádným „béčkem“ Slavie, je to samostatný klub, ale spolupráce s klubem z pražského Edenu znát je. Už jen to, že pět loňských dorostenců Slavie (ročník 2004) naskakuje pravidelně v základní sestavě Vlašimi, ukazuje leccos.

„Podle mne mají až osmdesát procent hráčů, pro které je Vlašim přestupní stanicí do první ligy a možná i výš. Líbí se mi třeba Kričfaluši, velmi dobří jsou někteří Afričané, zezadu vše diriguje Breda a osobně se nejvíc těším na Láďu Jandu, což je vlastně jediný fotbalista, který ve Vlašimi zbyl od doby, kdy jsem tam trénoval já,“ připomněl Zdeněk Hašek, že středočeský klub v minulosti sám vedl.

SK Kladno - FK Brandýs n. L. 2:1, Divize B, 16. 9. 2023
Tři fotbalové lahůdky Kladna: v pátek Slaný, v úterý Liberec, pak do Hřebče

Vlašim nyní koučuje bývalý ligový obránce Slavie Martin Hyský, který si v závěru kariéry zahrál i za Kladno. S Kladnem, ale také s Velvary je spojen současný kouč brankářů Václav Winter, který na SK chytával druhou ligu a ve Velvarech dlouho připravoval gólmany. Jedním z asistentů je pak Dušan Binder, jenž loni kormidloval Kladno v divizi.

Velvarští, druhý celek tabulky ČFL, se ale odpoledne musí soustředit hlavně na sebe a nesmí mít přehnaný respekt. „Těšíme se. Pro kluky jsou takové zápasy odměnou za jejich výkony. Navíc kouzlo poháru tkví v tom, že se hraje jen jeden duel a ten může skončit překvapením. Určitě se o něj pokusíme,“ slibuje Zdeněk Hašek.

Vítěz duelu hned za týden přivítá na svém hřišti ligové Pardubice, které Velvarští loni vyřadili.