„Bylo mezi nimi i šest dorostenců, kteří si to vyzkoušeli a budou s námi trénovat přibližně deset dní," uvedl kouč, jenž se při prvním zahřívacím tréninku seznámil také se čtyřmi zcela novými tvářemi. „Zatím nebudu nikoho jmenovat. Nejsou podepsaní a nechci, aby se to rozkřiklo," prohlásil.

Příští týden by se měli zapojit i dva tři hráči, kteří se nevejdou do kádru nováčka ČFL FK Litoměřicko. Že by jimi byli Kladeňáci Holub, Hanzlík nebo Suchý vyloučil. „Co mám informace, tak budou hrát," prozradil Janeček a doplnil, že ve hře jsou i dva hráči z Kralupska, tedy okolí Velvar, kteří hráli vyšší soutěž.

„Rád bych, aby zaznělo, že nechceme, aby místní hráči odcházeli. Míníme vytvořit tým složený z hráčů z regionu," uvedl velvarský kormidelník a dodal, že v loňské sezoně víceméně pravidelně nastupovali z místních borců, či z okolí, Majtaník, než odešel na hostování, Vošmera, Mucha, Klempt, Dvořák, Tenkl a Ludvík.

Po sobotním prvním přípravném utkání s Meteorem (doma v 10.15), začne hráčům nejdůležitější fáze přípravy - nabírání fyzické kondice. „Nemáme to postavené na běhání ani skákání. Z pětadevadesáti procent to budou herní a kondiční cvičení s balóny," prozradil Janeček.