Ve Velvarech rozhodlo první duel, do kterého šli domácí poprvé v roli divizního celku, prostřídání, jež více svědčilo hostům, kteří vstřelili v druhém poločase oba góly.

Důležitější ale bylo, jaké posily vedení velvarského klubu přivedlo. Z kádru vítěze divize B Lovosic se ukázali zkušený stoper Obrtlík a krajní bek Stejskal, dopředu získalo útočníka Müller, jenž hrál naposledy za třetiligové Brozany.

"Se všemi třemi jsem domluveni, že u nás zůstanou," prozradil předseda klubu David Vedral a litoval, že pro zranění nemohli nastoupit stoper Ludvík a Tenkl, jenž citelně scházel ve středu zálohy.

Domácí si téměř před dvěmi stovkami diváků vytvořili v první půli dvě gólové příležitosti, přičemž první inkasované brance prý předcházel faul na kapitána Muchu.

Velvary - Meteor 0:2 (0:0).
Velvary: Majtaník - Chrobák, Vošmera, Obrtlík, Stejskal - Dvořák, Budějský, Mucha, - Bulíček, Müller. Střídali: Prokeš, Klempt, Pudil, Jindřich, Červený, Minařík.

Pár příznivců Měcholup před utkáním s Kladnem kvitovalo, v jakém stavu je trávník v Srbech. Jako v Premier league. Pak je překvapili i hráči, kteří si poradili s mátožným Kladnem. 

První půle nabídla dost příležitostí na obou stranách, přičemž o něco víc jich měli domácí, kteří prohrávali potom, co okamžitě po Radově hlavičce do břevna na druhé straně obešel šikovný Hynek i brankáře Skaláka. Do půle zvýšil hezkou střelou Gračko.

Kladno na výborného Čápa recept nenašlo. Třikrát proti němu selhal mladý útočník Aleš Nesládek. Odchovanec Kladna se vrací po působení v jablonecké juniorce.

"Zatím se do toho dostávám. Půl roku jsem nehrál kvůli operaci ramena, takže se připravuji teprve měsíc," řekl devatenáctiletý forvard, jenž se seznamuje s dospělým fotbalem. "Každopádně to je víc o soubojích a síle," dodal.

Trenér Ivan Pihávek nedělal z výkonu svých svěřenců žádné závěry. Nebylo to ani fér. "Pomalu celý týden jsme strávili běháním v lese. Na hřišti jsme byli je jednou, takže kondiční složku máme za sebou a hlavně na starších klukách bylo znát, že nám chybí lehkost," řekl. 

Ta byla na straně hostů, kteří nepřihlásili divizi ale jen Pražský přebor, poněvadž jim odešla osa týmu, bez které by opět hráli o záchranu. Celek doplnili mladíky ze Žižkova.

Do druhé půle nasadil mladé hráče i Pihávek. "Byli jsme najednou agresivnější. Škoda jen, že jsme se po Nesládkově šanci nedostali do hry," litoval kouč, jemuž se celkově nelíbily určité nedostatky v taktice v oblasti bránění.

Vyzdvihl ale stoperskou dvojici Veselý - Rada. Kladnu scházeli J. Procházka, Tóth, Borák, Kroutil, Štoncner.

Kladno - H. Měcholupy 0:2 (0:2).
Branky: 9. Hynek, 31. Gračko.
Kladno, 1. půle: Skalák - Bartoš, Pechr, Rada, Kalina - Bořík, T. Procházka, Růžička, Šíma - Kraus - Nesládek. II. půle: Tesař - Hejda, Rada, Veselý, Pešička - Krsek, Bořík, Danylych, Putík - Kraus - Nesládek.