Cenné, a dá se říci senzační dva body, přivezly Velvary z Českého Brodu, kde zvítězily po penaltách 3:2.

Mužem rozstřelu byl brankář Marek, který zneškodnil první tři pokusy domácích. "Úplným hrdinou by byl, pokud by nezaváhal u druhého gólu," usmíval se vedoucí mužstva David Vedral.

Všechny branky padly až po změně stran a do vedení šel pokaždé Brod. Nejprve po rohu na přední týč a pak nepovedenou střelou z velkého vápna, na níž Marek pozdě reagoval. První vyrovnání zařídil Šalda, jehož do úniku vysunul Müller, podruhé srovnal autor přihrávky, jemuž na přední tyč přihrával Chrobák.

"Dva body jsou zlaté, ale mohli jsme mít i tři, protože soupeř byl určitě hratelný," prohlásil kapitán hostů Marek Mucha a nakonec uznal, že remíza odpovídá poměru sil na hřišti.

Do utkání nastoupil po třech týdnech a už v jeho úvodu si přivodil výron v kotníku, s kterým odehrál téměř celé utkání než zápas, než ho za stavu 2:1 vystřídal Dobiáš.

"Bylo to pro mě náročné, protože tam bylo mnoho soubojů a to už pro mě není," podotkl Mucha a ocenil týmového ducha. "Doufám, že to pro nás bude psychická vzpruha před zápasem s Brozany," uzavřel.

Velvarský autobus se cestou domů bavil. Někdo přišel s tím, že v nejmenovaném rádiu mají pořad, ve kterém se věští.

Neznámý fanoušek položi dotaz, jak dopadne utkání Český Brod - Velvary, ze skleněné koule vědma vyčetla, že Velvary soupeře přestřílí!

Český Brod - Velvary 2:3 pk (0:0, 50., 72. Michálek - 54. Šalda, 81. Müller).
Velvary: Marek - Kratochvíl, Ludvík, Obrtlík, Chrobák - Budějský, Tenkl, Mucha (77. Dobiáš), Dvořák (62. Frohna) - Müller (90. Červený), Šalda.