Přitom domácí mohli po střelách Kafky, Krištofa a Poláka jít hned v první desetiminutovce do vedení, ale v cestě jim stála obrana hostů v čele s brankářem Soukupem. Za to Viktorka trestala, když se po čtvrthodině z přímáku z dobrých třiceti metrů trefil Halgoš. „Jeho střelu, která chytla faleš, jsem podcenil,“ přiznal velvarský gólman Měsíček.

Po přestávce se neujaly ani další střelecké pokusy střídajícího Tenkla s Vopatem a tak si hubenou výhru a postup do dalšího kola MOL Cupu odvážejí Pražané.

“Naše trenérské trio dalo příležitost náhradníkům, aby si dokázali, zda mají na to prosadit se do základní sestavy,” potvrdil naši domněnku ředitel a majitel Viktorie Žižkov Jiří Rýva.

„Myslím si, že domácí se prezentovali velmi solidním výkonem a my jsme si dobře ověřili ambice našich náhradníků,“ svěřil se kladenský trenér hostů Zdeněk Hašek. Domácí předseda David Vedral nesouhlasil. „Nepodali jsme ani zdaleka tak dobrý výkon, jakého je mužstvo běžně schopno. Škoda, neboť jsme mohli Viktorce postup do dalšího kola mohli zkomplikovat,“ konstatoval.

Mojmír STRACHOTA

#clanek

|4134606#