Zápas ve Zbuzanech byl pikantní. Domácí, kteří jako první v krajských soutěžích slaví s předstihem postup (do I. A třídy), mají kádr jako řemen s kanonýrem Kinclem jako hlavním šperkem. A na lavici ex-kladenského kouče Zdeňka Haška. Ten je v kariéře zvyklý hlavně na výhry a úspěchy.

Ale Velvarští mají letos také silný tým a ukázalo to ve Zbuzanech. Po skvělém prvním poločase, který vyhráli 3:1, uhájili konečnou výhru 3:2 a postupují.

„Ale Zbuzany jako první v sezoně náš tým jasně přehrály, i když až po obrátce. Kluci najednou na hřišti vypadli jako my před lety, když jsme šli kopat I. A třídu," usmíval se předseda Slovanu David Vedral.

Jeho týmu pomohlo, že Zbuzany první půli odflákly, navíc se jim brzy zranil právě Kincl. „I bez něj mají divizní kádr a příští rok podle mě projedou I. A třídou přímo do přeboru. Ale kluci hráli dobře, jejich centry skvěle uskákali Urban. Vošmera i Císař.

Jako první se trefil hostující rychlík Dvořák, hned vzápětí bylo ale vyrovnáno. jenže pak udeřil po rohu volný Císař a po něm ještě Červený – 1:3.

Po obrátce Zbuzany tlačily, jejich brankář chodil na všechny standardky, ale jen snížily po závaru. „My sice pak zahodili čtyři sóla, Podivínský při něm dokonce pálil úplně zbytečně ze třiceti metrů, ale už jsme to nějak ukopali, byť s nervy do konce," těšilo Davida Vedrala, který ve Zbuzanech vidí v příští sezoně jasného adepta na postup do krajského přeboru.

Ex-kladenský kouč Zdeněk Hašek odmítl, že by za středečním neúspěchem v poháru stály postupové oslavy. „Vůbec ne. Slavit budeme už po skončení soutěže. Bylo to zajímavé utkání, určitě už letos měly hrát Velvary v krajském přeboru a my v I. A třídě. Ani jeden z nás by se tam neztratil," mínil Hašek a pro Velvary měl ještě jednu pochvalu: "Dovolím si tvrdit, že kdyby kvalitně trénovaly, nemyslím výkonnostně, ale počtem tréninků hráčů, tak by dnes hrály divizi. My se teď soustředíme na zdárné dohrání I. B třídy a pak nás čeká příprava na vyšší soutěž," dodal Zdeněk Hašek.