Na odpočinutém a šťavnatém pažitu to nebylo tak jednoznačné, jak nabízí výsledek.

"Víceméně jsme byli produktivní," řekl kouč víězů Pavel Janeček s tím, že tři pěkné šance měl i soupeř, jenž pokaždé narazil na Měsíčka v bráně. Ten kroutí ve Velvarech čtvrtou sezonu a je po Tenklovi druhým služebně nejstarší hráčem třetiligového celku domácích.

Už ve 2. minutě vystihl Havránek přihrávku na Štajnera a svoji akci zakončil první brankou duelu. Na 2:0 zvýšil po brejkové situaci Vopat a tentýž hráč podtrhl poločasový účet gólem z přímého kopu.

Po obrátce se prosadil Moravec, jehož hlavu našel centr Pihrta a konečné skóre utkání určili domácí po krásné akci Pihrt - Valenta. Rána druhého jmenovaného mířila do horního rohu.

Všeobecně si Velvarští utkání užili. Natěšeni byli i diváci, kteří rovněž ukončili nekonečně dlouhý půst.

 "Všichni jsme byli rádi, že se konečně něco děje a začíná to mít řád. Bylo to fajn, včetně pěkného počasí a dobré atmosféry. Užili jsme si to," uvedl Janeček a dodal, že se všichni těší na sobotní derby s Kladnem, které začíná ve Velvarech v 16.00 hodin.

Byť se jedná jen o přátelské či přípravné utkání, bude mít svoji prestiž. I pro dva odchovance Kladna ve velvarských barvách - Kafku a Pihrta.

Velvary - Česká Lípa 5:0 (3:0).

Branky: Vopat 2, Havránek, Moravec, Valenta.

Velvary: Měsíček - Šimkovský, Luong, Šustr, Chábera - Havránek, Tenkl, Vopat - Kafka, Stárek - Pihrt. Střídali: Valenta, Formánek, Moravec, Tuong.