Zástupci velvarského klubu sice dopředu deklarovali, že o postup nemají zájem, protože nedisponují stadionem na druhou ligu a stěhovat se jinam také nechtěli. K tomu jim odstoupili během sezony důležití sponzoři a vedení klubu aktuálně shání jiné partnery, aby mohlo pokračovat aspoň ve třetí lize.

Pár hráčů je na odchodu zejména do Ústí nad Labem, přesto jde z tábora Slovanu pozitivní nálada a tým chce Slavii B pořádně pozlobit a klidně i porazit.

V neděli se o totéž pokoušel Sokol Hostouň, ale neproměňoval šance a už v poločase prohrával 0:3. Nakonec jeden gól z penalty dal ale Slavia ukázala kvalitu, kterou však mají i Velvary, jinak by sotva celkem jasně opanovaly ČFL, skupinu B.

Slavia už ve Velvarech před časem hrála a dokonce se svým slavným prvním týmem vedeným Nikolau Stanciem. Právě díky skvělému Rumunovi tehdy otočila duel MOL Cupu z 0:2 na 4:2 a uchránila se od blamáže.

Zástupci obou klubů se sešli už před baráží v sídle FAČR, kde je přivítal předseda Řídící komise Čechy Martin Drobný a jeho sekretář David Anděl. Velvary zastupoval předseda klubu David Vedral, Slavii její skvělý útočník Stanislav Tecl a technický manažer Martin Hladík. "Doufám, že dvojzápas bude krásným vyvrcholením soutěže," přeje si Stanislav Tecl.

Oba barážové duely bude možné sledovat jak v hledišti velvarského stadionu, tak formou přenosu na stránkách fotbal.cz a tvcom.cz