Kvalitní duel odstartovala branka hostujícího Chábery, který využil pěkné akce svého týmu, a i když pálil hodně z úhlu, trefil se krásně k přední tyči do šibenice. Ve druhé půli už kralovala na hřišti Dukla a blížila se k vyrovnání. Choutky jí mohl zarazit Šlegl, ale v sólu ho přibrzdil horší první dotek s míčem a gól z toho nebyl.

A tak nakonec favorit vedení opět chvílemi divokým trenérem Petrem Radou (kvůli rozčílení se na ofsajd neváhal běžet protestovat až za branku!) v závěru vyrovnal, když se po podobné akci, jakou zakončoval Chábera, trefil také Holiš.

Velvary (v modrém)  v ČFL porazily Duklu Praha B 3:1. Brankář Měsíček. Foto: Roman Mareš
Překvapení ve Velvarech, nejzkušenější brankář jde ke konkurenci do Záp

„Pro nás stoprocentně cenný výsledek a povzbuzení do další práce. Odehráli jsme dobrý zápas,“ chválil tým kouč Velvar Zdeněk Hašek, i když ztráta vedení ho trochu mrzela. „To ano, ale Dukla hlavně po změně stran ukázala druholigovou kvalitu, a i když jsme dobře bránili, tak šla za vyrovnáním,“ dodal Hašek, jehož tým ve středu hostí doma divizní Štětí (18:00) a příští sobotu jede na Motorlet.

Dukla Praha – Slovan Velvary 1:1 (0:1). Branky: 87. Holiš – 32. Chábera.

Velvary (I. pol.): Štefan – Šustr, Drozda, Rubeš – Chábera, Kott, Havránek, Richter, Březina – Vopat – Svoboda.

Velvary (II. pol.): Štefan – Šimkovský, Šustr, Drozda, Chábera - Valenta, Tung, Kott (60. Novotný) – Pajkrt, Šlegl, Schneider.