U domácích to byl Dan Mašek, u hostů Brahimi, jenž šel na hřiště v průběhu první půle a byl u obou branek, které určily poločasové skóre. Přitom prvních dvacet minut hráli Velvarští velmi dobře. „Strašně se mi to líbilo," přiznal asistent trenéra David Vedral. K tomu, aby hru podpořili i góly, scházelo trošku štěstí.

Když po náporu trošku odpadli, vyrovnal soupeř hru. Po zranění jednoho hráče se nastoupil Brahimi, jemuž Velvary hodily před sezonou neúspěšně laso.

Brzy po tom vyzval krásnou přihrávkou ke skórování Dvořáka, jenž obstřelil Majtaníka, před půlí se mezi střelce zapsal sám. „Byli jsme sice celkově aktivnější, nebyla to ale taková jízda, jak jsem si představoval," poznamenal Vedral.

Domácím náramně prospělo poločasové střídání. Zejména příchod Maška průběh druhé části zásadně ovlivnil.

Hned v 50. minutě Válkův zřejmě centr zapadl do šibenice oslněného brankáře. Pět minut na to ve skluzu propíchl do brány v malém vápně poskakující balón Nádeníček, pro nějž to byla první mistrovská trefa v novém dresu – 2:2.

„To všechno pramenilo z toho, že byl na hřišti Mašek. Hlavičkoval, rozehrával, podržel míč, strkal to klukům do lajny," chválil Vedral špílmachra mužstva, jenž byl také u rozhodující branky.

Jeho přihrávka našla Nádeníčka, jenž předložil míč na malé vápno Nádhernému – 3:2.

„Mám smíšené pocity. Bylo to povinné vítězství, představoval jsem si to však trošku jinak. Příště budeme hrát určitě líp. Máme dost nových hráčů, kteří si potřebují na sebe zvyknout," uzavřel Vedral.

Velvary – Hradištko 3:2 (0:2). Branky: 50. Válek, 55. Nádeníček, 68. Nádherný – 33. Dvořák, 40. Brahimi.

Velvary: Majtaník – Jindřich (46. Nádherný), Vošmera, Císař, Franěk – Šimeček, Šmidrkal, Dvořák (46. Mašek), Válek (75. Gabčo) – Červený, Nádeníček.