Co je ve Slovanu nového? Klub bude zkoušet několik nových tváří, i proto přidal do přípravy ještě duel s Vyšehradem. Na zkoušce jsou v klubu zkušený brankář Ordelt z Hradce, šikovní Vietnamec Boby Young a Korejec Tungi, ze Zbuzan stažený Hanuš, z Hostouně se vrátil Šustr a z dlouhodobé marodky Šalda. „Na Petra Šaldu jsme po operaci kotníku dlouho čekali a těšíme se na něj, je to velký návrat. Určitě počítáme i se Šustrem na stopera,“ řekl Deníku předseda klubu David Vedral.

Oznámil ale rovněž některé odchody. Ztrátou bude Marek Polák, jenž kvůli práci nemůže trénovat tak často a kopne si zřejmě mělnický okres za Horní Beřkovice (pokud ho neumluví Štětí). Divizní Štětí získalo z Velvar střelce Miroslava Müllera a do mateřského kaučuku Kralupy míří brankář Kamil Šídlo. „Tam začal a tam chce také končit,“ vysvětlil Vedral.

Kádr Velvar nyní čítá 22 jmen, ale postupně se zúží a na soustředění (29.1. – 2.2.) už pojedou borci, s nimiž se počítá.

Sestava Velvar proti Vyšehradu: Ordelt - Valenta, Rubeš, Šustr, Hanuš - Havránek, Boby Young, Tungi, Vajnoš - Kafka, Šollar. Střídali: Šimkovský, Tenkl, Chábera, Vopat, Dolejší, Dvořák.