Slovan Velvary – SK Hořovice 6:2 (2:0)

Hořovice začaly na půdě favorita chytře, bránily a uměly solidně zaútočit. Jejich největší možnost ale brankář Majtaník Šmídovi chytil. Od poloviny první části se domácí rozběhali a předvedli dvě pěkné akce zakončené gólem. Nejprve potrestali ostrý zákrok Slepičky na Maška, když Jehlička našel z TK zcela nekrytého hlavičkáře Moravce. Za pět minut zaplesala srdíčka všech velvarských fanoušků. Průcha proběhl celou Hořovickou obranou a ještě stihl naservírovat Muchovi přihrávku do odkryté brány. Následný Maškův chytrý oblouček těsně přeletěl břevno.

Druhou část odstartovala smršť Marka Muchy, jenž měl za devět minut tři tutovky. První poslal do gólmana Šilhavého, druhou po Maškově kličkované už do sítě na 3:0 a třetí do tyčky. Na druhé straně Nesnídal nedal gól z metru, ale jeho chvíle měly teprve přijít.

Za počínající pořádné bouřky ale Velvary hru zcela ovládly. Hosté zápas totálně zabalili, neběhali, a výsledkem byla šance za šancí a jeden gól hezčí než druhý. Po další kličkovací vložce Maška upravil Krištůfek už na 4:0, když udělal kličku i brankáři Šilhavému. Ten pak dostal ještě gól od Moravce a měl toho dost – přepustil místo náhradníkovi Zímovi.

Když v 80. minutě uzavřel Mucha zase zblízka hattrick, zdálo se hotovo, ale závěr patřil nečekaně Hořovickým. Nesnídal využil toho, že si asistent sudího dobrých dvacet minut povídal s delegátem v družné zábavě, pláchl ofsajdové pasti a dal čestnou branku hostů. V závěru pak neuvěřitelně daroval hostům gól brankář Majtaník, jenž na tradičním výletu hrubě zaváhal a jinak spokojeného kouče Jiřího Šarlingera tak naštval, že místo oslav následovala bouřka v kabině. “Ale jinak jsem spokojen, Hořovice po druhém gólu odpadli. Udělali jsme malý krok pro lidstvo, ale velký pro Velvary,“ usmíval se trenér Slovanu, který věří, že jeho tým už postupovou druhou příčku nepustí. „Máme před sebou nejslabší dvě mužstva soutěže, musíme to zvládnout,“ přeje si.

Branky: 28. a 69. Moravec, 33., 50. a 80. Mucha, 67. Krištůfek. Rozhodčí: Chaloupka.

Velvary: Majtaník – Blažek (70. Vochomůrka), Slavíček, Moravec, Kopecký – Bečvář, Průcha, Krištůfek, Jehlička (55. Grohman) – Mašek, Mucha.

Hořovice: Šilhavý (72. Zíma) – Král, Novotný, Slepička, Bláha, Štěpnička, Rak, Kuška, Šmíd, Nesnídal – Švarc (55. Kolář).

V neděli najdete v článku fotogalerii a video s vedoucí brankou Moravce.