Zdice – Velvary 4:2 (2:0)

Hosté si koledovali už před výkopem zápasu. Někteří vypadali, jakoby postup slavili už předčasně a ještě před utkáním. „Trochu je podezřívám,“ uznal Jiří Šarlinger.

Jeho tým byl směrem dopředu neškodný a vůbec nebránil. Domácím stačily v první půli dvě pěkné akce a Svoboda s Havlem nedali brankáři Majtaníkovi šanci – 2:0. Vedení Zdic mohlo být i vyšší. Kment a poté Červenka postupovali sami na brankáře, ani jeden z nich ale neuspěl. V další šanci pak Havelka z TK poslal míč do břevna.

Po obrátce to vypadalo, že se vše změní. Bečvář po pěti minutách vymyslel hezkou akci a ještě lépe ji zakončil – 2:1. Jenže po chvíli se zase celá obrana Slovanu příliš vysunula, vzadu zůstal pouze Blažek a ten zastavil akci Červenky jen s pomocí faulu. Z penalty se nemýlil Krob a Zdice zase byly napřed o dva góly. Ne dlouho, protože penaltový zákrok si za pět minut vymodlil také hostující Mucha a Mašek jako exekutor pokutového kopu nezaváhal. Navíc už za stavu 2:1 Olympie ztratila vyloučeného Stádníka a zdálo se, že hosté přece jen výsledek otočí.

Ovšem přišla 76. minuta, domácí si vybojovali trestný kop ze strany opět Krob ukázal, jak dobrou levou nohou disponuje – 4:2. „Byl to zápas blbec. Vždycky, když jsme nadechovali, tak nás protivník srazil. Ale nevadí mi tak výsledek, jako spíš předvedený výkon. Za ten se skutečně omlouvám. Už minule s Hořovicemi jsme výsledek v závěru znevážili, hráči z toho měli legraci, jenže teď to pokračovalo,“ zlobil se trenér Šarlinger, podle něhož si ale mužstvo postup uniknout nenechá.

Přece jen na jeho trávník dorazí poslední Měchenice a ty předvádějí až trapné výkony. Naposledy podlehly doma Milínu 1:7, předtím na Dobré inkasovaly devítku. „Já si skutečně myslím, že postoupíme, ale nerad bych, aby to bylo na jediný rok. Všichni přece více, že přebor je úplně o něčem jiném a jak tam dopadly Nelahozeves nebo Velká Dobrá. To já právě vůbec nechci,“ dodal kouč Velvar.

„Mysleli jsme, že soutěž budeme jen dohrávat, kluci ale kopali velmi dobře a zaslouženě jsme zvítězili. Myslím, že jsme se důstojně rozloučili s fanoušky, zápas se jim musel líbit,“ uvedl trenér Zdic Vít Stehlík.

Branky: 17. Svoboda, 30. Havelka, 62. a 76. Krob (první z p) – 50. Bečvář, 67. Mašek (p). Rozhodčí: Glogar. ČK: 54. Stádník (Z).

Velvary: Majtaník – Blažek, Slavíček, Moravec, Kopecký (32. Grohman) – Bečvář, Průcha, Krištůfek, Jehlička – Mucha, Mašek.