Slovan Velvary – Sokol Zápy 6:2 (3:0)

Trenér Velvar František Kocáb byl ve velkém očekávání, protože do utkání nemohl počítat s potrestanými stoperem Hodanem a elitním střelcem Muchou. Zranil se navíc Průcha, a tak šel do pole i nedoléčený Mašek.

Co však Velvarští zejména do půle vlastním fandům předvedli, to bylo možná to nejlepší, co na podzim ukázali. Vycházela jim kombinace v rychlosti, vytvářeli si šance a co je důležité, také je proměňovali.

Ofenzivu řídila jedna z největších letních posil, exkladenský Radek Šelicha, který otevřel skóre už po deseti minutách, když trefil míč mezi nohama obránce a ten zapadl k tyčce. Po necelé půlhodině hry přišly v krátkém sledu po sobě další dva údery. Nejprve unikl Šelicha po straně a zpětnou přihrávkou vybídl ke zvýšení Klempt, následně se Šelicha uvolnil ve vápně a libovou placírkou předvedl, jak může být fotbal krásná záležitost – 3:0.

Po obrátce sice hosté brzy snížili, když TK Hradeckého nešťastně tečoval obránce Moravec. Velvary se poté trochu o výsledek bály, protivník sahal po dalším úspěchu, ovšem dvacet minut před koncem definitivně odpadl. To si s jeho obranou dvakrát mistrovsky poradil pro změnu Pazdera. Poslední slovo měl pak opět Šelicha, který unikl po křídle a jeho centr si obrana Zápů srazila do vlastní svatyně.

„Jsem velmi příjemně překvapen jak výsledkem, tak předvedenou hrou zejména v prvním poločase. Hráli jsme přesně to, co na tréninku – tedy rychlou kombinací na co nejméně doteků se dostat do vápna a střílet. Proto bylo o výsledku do půle prakticky rozhodnuto, i když protivník tak slabý nebyl a po snížení nás chvíli trápil,“ konstatoval kouč Slovanu František Kocáb.

Branky: 10. Šelicha, 27. Klempt, 29. Šelicha, 71. Pazdera, 76. Pazdera, 87. Šelicha – 49. Hradecký, 79. Kovařík. Rozhodčí: Asník – Brožek, Brda. Diváků: 200

Slovan Velvary: Majtaník – Moravec – Slavíček, Vošmera, Grohman – Bečvář (87. Krška), Pazdera, Smíšek, Klempt (74. Juklíček) – Šelicha, Mašek (60. Pfleger).

Sokol Zápy: J. Janáček – O. Janáček, Jovanovski, Kovařík, Hradecký – Nevěčný, Petržilka, Novák, Kubín – Slunéčko, Socher.