Slovan Velvary - TJ Tuchlovice 3:2 (1:1)

Sobotní večer zkrápěl po celou dobu mírný deštík, nicméně ani jednomu mančaftu to nevadilo a hrály téměř naplno. Ve vyhecovaném souboji se začalo svižně a už po pěti minutách se dostaly Velvary zkoušející Neumana z kladenského béčka do vedení. Z pravé strany dostal do vápna balon Mucha a šťastným angličanem otevřel skóre duelu. Jenže za tři minuty bylo srovnáno, povedený padáček Jalaghonii zapadl za bezmocného Kieryka.

Utkání pak upadlo do průměru, a i když se stále hrálo na hranici možností, příliš šancí se neurodilo. Za zmínku stojí jen břevno Velvar v závěru první půle, vše podstatné se ale odehrálo v druhém dějství. Rohový kop usměrnil hlavou do sítě Holan a Tuchlovice kontrolovaly hru. Několik dobrých zákroků však musel vytáhnout jejich střídající brankář Ondrejička, ten ovšem stejně 13 minut před koncem inkasoval. Po diskutabilním faulu Vajgla s přehledem proměnil penaltu opět Mucha. „Bylo to přísně posouzené,“ uvedl po utkání předseda klubu Stanislav Šulc a souhlasil s ním i jeho protějšek David Vedral.

Další pohroma pro Tuchlovice přišla za dalších šest minut. Hráči příliš toužili favorita porazit, otevřeli zadní vrátka a Muchu je potrestal další brankou. „Bylo to až příliš vyhecované, moc nám to nešlo, ale utkání mělo velkou kvalitu,“ odjížděl domů s dobrým pocitem kouč Velvar František Kocáb. „Škoda toho vyrovnání, měli jsem výsledek udržet, ale kluci bojovali,“ pochválil své svěřence Šulc.

Branky: 8. Jalaghonia, 55. Holan - 5., 77. z pen. a 83. Mucha. Rozhodčí: Berovič.

Tuchlovice: Pečonka – Fitko, Andrle, Dimov, Vaigl – Holan, Hejduk, Brož, Peroutka – Jalaghonia, Stuchlý. Střídali: Ondrejička, Jícha, Šubin.

Velvary: Kieryk – Slavíček, Hodan, Vošmera, Klempt – Bečvář, Šelicha, Háša, Šimek – Mucha, Neuman. Střídali Bretšnajdr, Krška.

Viktor SANDEV