Slovan Velvary – Brozany 1:2 (1:1)

Na trávníku to chvílemi vypadalo jako v I. lize před pár lety. Velvarský Šelicha si klidně mohl popovídat o časech v Teplicích či Kladně s Pavlem Velebou, Brozany postavily také Diveckého. A ten měl několik šancí, hrál výtečně, ovšem gól mu souzen nebyl. "Po utkání si sedli dohromady a vypadalo to jako v ligovém kroužku," usmíval se domácí předseda David Vedral.

Domácí bez Muchy a Průchy začali lépe. Moravec ještě šanci propásl, Pazdera pak minul tyč, ale v 16. minutě stejný hráč dostal míč od Bečváře, který mu šikovně pustil mezi nohama Šelicha a trefil perfektně placírkou k tyči. Diveclký poté překopl bránu, domácí mladík Neuman zapůjčený z Kladna zase zazdil sólo. I proto byl,o ve 32. vyrovnáno, když se domácí obránci spíš vybavovali, kdo koho má mít a Vaněk trestal rybičkou, přestože brankář Kieryk vytlačil míč na tyč – 1:1.

Hodan v závěru půle mohl Slovanu vráti vedení, avšak těsně minul. Po obrátce už se tolik zajímavého neurodilo. Zaperlil ale domácí Šelicha, který si všiml špatně postaveného brankáře, z dálky ho loboval, ale jen do břevna. Na druhé straně zase Divecký obstřelil Majtaníka, ovšem i tyč.

Když juž se zdálo, že svět spatří remíza, chyboval domácí pazdera u rohového praporku, přihrál hostujícímu Stejskalovi a ten mazácky rozhodl. „Jinak ale perfektní zápas plný nasazení,“ chválil předseda Velvar David Vedral.

Zhodnotil také výkon posil, hlavně Poláka Karasinskiho, jenž nastoupil po obrátce. „Je vidět, že dlouho netrénoval. Ale fotbal umí, to je jasné. Říkal, že má desetistupňovou stupnici výkonu a zatím je na nule. I tak tam měl pár zajímavých věcí,“ řekl Vedral a zastavil se i u kladenského Neumana. „Má šance a nedává je. zatím. Má však výborný přístup k tréninku, mě se moc líbí,“ dodal Vedral.

Branky: 16. Pazdera – 32. Vaněk, 90. Stejskal.

Velvary: Kieryk (46. Majtaník) – Grohman (46. Karasinski), Moravec, Hodan, Slavíček (50. Vošmera) – Bečvář (85. Nádherný), Háša, Pazdera, Klempt – Neuman, Šelicha.