Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Velvary: Prohra 0:0

Velvary - Na vedlejším hřišti sehráli fotbalisté Slovanu Velvary první domácí zápas jarní části oblastního přeboru. Po porážce ve Vlašimi tentokrát bodovali, ale remíza 0:0 s Litolí je neuspokojila. "Prohráli jsme nula nula," ucedil předseda Slovanu David Vedral.

21.3.2009

Brankář Zdeněk Kieryk chytil penaltu, ale na dvě krásné trefy neměl nárokFoto: Foto: Deník/Rudolf Muzika

Slovan Velvary - Litol 0:0

Na góly sice zápas chudý byl, ale na šance a vzruch zejména na polovině hostů nikoliv. Domácí zahájili palbou Bečváře (5.), jenže exligový brankář Rathouský dokázal poprvé svou třídu. Za sedm minut centroval Mucha, ale velvarská posila z Kladna Neuman nedoklouzala k míči včas. A hned po chvíli mohlo být zle i na druhé straně. Po chybě Moravce šel sám na Kieryka Čáp, jenže zbytečně přihrával a vracející se Grohman míč vykopl z brány.

Ve 21. se opět prosazoval po straně domácí kanonýr Mucha, ovšem prudkou ranou minul. Nejhezčí moment utkání přišel ve 36. minutě. Mladík Klempt si krásně zpracoval na prsa dlouhý centr, přeloboval Rathouského, jenže ten vytáhl své dva metry a konečky prstů míč přehodil přes břevno.

Velvary zahrozily ještě v závěru půle. Pazdera obešel dva protihráče, vystřelil, nicméně míč jen olízl břevno.

Po změně stran se začalo také zajímavě. Domácí diváky opět zklamal Neuman, jenž po vysunutí naložil s šancí darebně a prováhal ji. Mládí vadilo za chvilku také Klemptovi. Dostal míč na penaltu, jenže zakončil ukvapeně.

Místo toho mohli skórovat hosté, když se Mlčkovský zjevil sám před Kierykem, ale ten potvrdil, že se do brány Velvar dostal v zimě oprávněně.

To bylo v 55. minutě a pak se dlouho před brankami nic nedělo. Slovan měl sice velký tlak, obrana hostů ale odolávala až do 83., kdy jí pláchl Slavíček, ale přeloboval Rathouského i s břevnem.

Závěr byl pro Velvary hodně smutný. Za běžný střet dostal Grohman druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Navíc už předtím nasbírali Slavíček čtvrtou a Hodan osmou žlutou kartu - i je tedy čeká v příštím kole stop.

"Výkon jsme podali dobrý, ale lepší byl tentokrát vynikající brankář Rathouský. Je to škoda," litoval David Vedral.

Podle něj bylo hřiště výbirně připraveno, hosté si naopak stěžovali, že na těžkém terénu se hrálo velmi složitě.

Rozhodčí: Velebil - Rybka, Mrázek. ČK: 88. Grohman (V). Diváků: 300.

Velvary: Kieryk - Grohman, Hodan, Moravec, Slavíček - Bečvář (60. Háša), Šelicha, Pazdera, Klempt - Mucha, Neuman.

Litol: Rathouský - M. Petrouš, Černý, Novotný (32. Helmich), Bohdan (83. Jareš), Mlčkovský, Čáp, Zikmund, Bodlák, Bobek, Ježek.

21.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kladno - Vsetín.

S fanoušky i proti Skrbkovi. Duel Kladna na Lapači slibuje atraktivitu

V Kamenných Žehrovicích hoří v objektu na zpracování plastů

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Největší pozornost bude upřená na sobotní divizní derby mezi prvními Velvary a třetím Kladnem.

Zapůsobí tvrdá slova Haška? Jeho Hostouň hostí Neratovice

Hostouň – Jestli při fotbalové sobotě na Kladensku láká hlavně divizní derby Velvary – Kladno, pak v neděli stejná soutěž nabídne neméně atraktivní duel. Hostouň přivítá donedávna lídra tabulky z Neratovic.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu

Kladensko - Volební místnosti otevřely ve 14 hodin. První voliči míří k volebním urnám. Kladenský deník přináší fotoreportáž z jednotlivých okrsků v regionu.