Sokol Jeneč - Slovan Velvary 2:1 (1:0)

Domácí hodně bojovali, o čemž svědčí sedm žlutých karet. Byla to taktika, která na hosty stačila. Ti sice měli první možnost, když Mucha pálil ve 4. minutě z trestného kopu těsně vedle, ale jako první udeřila Jeneč. Na pravém křídle se šikovně uvolnil Hořánek, chytře přistrčil Petrovi Valkovi a ten nedal brankáři Majtaníkovi s divokým indiánským účesem přesnou střelou k tyči žádnou šanci – 1:0.

Obraz hry se okamžitě proměnil, a tak následovaly rychle po sobě útočné akce domácích – pěknou střelu Vosáhla do horního růžku Majtaník vytáhl s námahou na roh, pak byl včas u tyče po ráně Pavla Valka a dalekonosný pokus Hořánka pro něj naštěstí mířil lehce mimo. Ve 26. minutě došlo k první větší chybě sudích, kteří postupně hodně rozdráždili publikum a vypjatý souboj se ostřil ještě víc.

Útočník Velvar„dohrál“ svůj pokus o útok a ostře zajel do již ležícího brankáře Riga s míčem v náručí, který musel být několik minut ošetřován a vypadalo to spíš na vynucené střídání. Rozhodčí po protestech domácích vytáhl pouze žlutou kartu, hrálo se dál, ale už tak značné napětí ještě zřetelně zhoustlo…

I úvod druhého poločasu začal ve znamení mírného, ale bezzubého tlaku hostů a trošku kostrbaté rozehrávky jenečských na kluzkém trávníku. Až 54. minuta přinesla ze strany domácích pěknou akci, kdy po šikovném prostrčení Pavla Valka Hořánkovi zamířila střela těsně vedle tyče. O 5 minut později se povedla superakce na jeden dotek a po kombinaci s Petrem Valkem dal tentokrát Hořánek vyniknout Majtaníkovi, který jeho prudkou střelu vytlačil na roh. Hned z rozehrání musel zasahovat znovu po povedené hlavičce Jiřího Kotíka a po dalšíchpětiminutách jen se štěstím zachránil svou svatyni po prudkém centru Hořánka.

Jeneč měla v té době hru pevně ve své moci, druhý gól doslova visel na vlásku, ale již podruhé v zápase se mělo potvrdit otřepané fotbalové pravidlo „nedáš-dostaneš“.

V 67. minutě ještě po rychlé akci Velvar zamířil Bečvář jen do náruče Riga. O minutu později však po jednom z mnoha sporných výroků hlavního sudího kopaly Velvary trestný kop asi z 25 metrů, po teči se balón dostal k volnému Pflegerovi a ten nezadržitelně vyrovnal – 1:1.

Jenže otři minuty později nadechl k odvážnému sólu přes půl hřiště Jar. Kotík, po několika povedených kličkách vyslal kolmicí dopředu střídajícího dorostence Mičína. Ten využil stylu chytání brankáře Majtaníka, který se často pohyboval až před pokutovým územím, šikovně si ho stihl obhodit, obejít a dokutálet míč do opuštěné branky už nebyl pro něj problém – 2:1.

Velvary sice mohly vyrovnat, když Klempt bleskově rozehrál rohový kop, ale jeho pokus cinkl o tyčku a odražený balon nikdo se zkoprnělých hostů do sítě nedoklepl.

„Výsledek je pro mě zklamáním, ale můžeme si za něj sami,“ mávl rukou naštvaný předseda Slovanu David Vedral.

"Podařilo se nám uhájit cenné vítězství nad zdatným soupeřem, se kterým jsme sidíky tomu vyměnili místa v tabulce. Rozhodčí sice možná odcházeli ze hřiště s pocitem „bájného“ Coliny, ale na tohle „vystoupení“ snad bude lepší v zájmu duševní vyrovnanosti rychle zapomenout. Jistě by leckoho zajímalo hodnocení jejich výkonu ze strany přítomného delegáta," hodnotil domácí Vladimír Kučera.

Branky: 11. Valko, 71. Tarant – 68. Pfleger. Rozhodčí: Hejný.

Jeneč: Rigo – Čermák, Souček (84. Inneman), Kováč, Jiří Kotík – Petr Valko, Pavel Valko, Vosáhlo, Ivanov (63. Mičín) - Hořánek, Jar. Kotík (71. Tarant).

Velvary: Majtaník – Koutský, Vošmera, Šlégr, Salač – Bečvář, Volman, Mucha, Klempt – Kovařík (60. Válek), Pfleger.