V úvodu se zdál Lužec nezastavitelný. Drtil Velvary deset minut, ale v největší šanci Merta zblízka přestřelil. Místo toho využil na druhé straně Havrda hrubku stopera Hrdlíka a poslal hosty do vedení. Ti poté Muchou propásli dvě neskutečné situace, kdy prakticky ve čtyřech šli sami na brankáře. Mucha však nejprve zakopl a upadl, poté přihrál Havrdovi do ofsajdu. Místo toho byl blízko srovnání Hrdlík, ale chybu z úvodu neodčinil – jeho TK vyndal ze šibenice brankář Pražák.

Druhou část začal Lužec zase zostra, ale už bez šance. Místo toho gólman Jakeš musel krýt pokus Říčky a poté sice vyrazil ránu Muchy, ovšem Bečvář měl s dorážkou snadnou práci – 0:2. Smolař Hrdlík pak ještě jednou zahrozil, z TK trefil břevno, ale na druhé straně odpověděl třetí brankou ranou z 20 metrů Marek a bylo hotovo.

Závěr byl nechutný podobně jako před týdnem ve Lhotě. V Lužci se porvali jen fanoušci, pěkné dívání na to nebylo. „Ani jsem tam radši nešel, byli nějací ožralí. To víte, my a Lužec, to je derby větší než třeba se Slaným. Už se popralo snad loni. Hlavní byl náš další povedený výkon, kluci teď vážně kopou dobře,“ usmíval se spokojený trenér Velvar David Vedral.

Lužec – Velvary 0:3 (0:1). Branky: 18. Havrda, 69. Bečvář, 83. Marek. Rozhodčí: Reiprich.

Velvary: Pražák – Koutský, Vošmera, Šlégr, Říčka – Krška, Marek, Mucha, Bečvář, Hájek (46. Salač) – Havrda (80. Schönfel­der).