Oba týmy zajímalo na úvod spíše semifinále hokejové šampionátu, a tak místo hřiště byla plná hospoda. Začalo se později a mnohem lépe si vedli hosté, byť se převlékali těsně před začátkem. Domácí byli po tvrdém středečním kruhovém tréninku pořádně tuzí a Vosáhlo je ztuhl ještě víc v 11. minutě po ráně ze 30 metrů. Jenže už za minutu hosté faulovalo a hlavně zaspali při bleskovém rozehrání marka na Muchu, jenž přeloboval Riga – 1:1. Až do konce půle přesto dál hráli aktivněji hosté, jenže v největší šanci Pražák vytěsnil pokus Hořánka.

Jeneč toho litovala s nástupen do druhé části, kde nepohlídala už příšerně profláklou standardku Marka na Muchu. Ten na bližší tyči hlavou nezaváhal.

Co však hosty definitivně dostalo, to byl přelom 62. a 63. minuty. Nejprve Valko využil chyby Slovanu, z půlky vyslal do sóla Hořánka a ten vyrovnal. Jenže přišlo tradiční zaspání Jenče, únik Kršky a Havrda po jeho přihrávce vrátil Velvarům vedení.

To také rozhodlo. Hosté se přes pokračující aktivitu k vyrovnání nedostali, naopak opět nepokryli v 80. standardku Marka na Muchu a dílo bylo dokonáno. „Body dnes beru, souhra našich nejzkušenějších kluků byla parádní. Jinak jsme hráli hůř než Jeneč a kluci mi vyčetli, že za to mohu já s tím kruhovým tréninkem,“ usmíval se trenér Velvar David Vedral.

„Hostující Vladimír Kučera nevěřícně kroutil hlavou: "Výsledek naprosto neodpovídá obrazu hry – Jeneč hrála a domácí stříleli góly. Velvary jsou zachráněny, zatímco my odehráli další zápas „Blbec“, kdy jsme ve smolné sérii s výjimkou Slaného výrazně přehrávali své soupeře.“

Velvary – Jeneč 4:2 (1:1). Branky: 12., 48. a 80. Mucha, 63. Havrda – 11. Vosáhlo, 62. Hořánek. Rozhodčí: Smolka.

Velvary: Pražák – Koutský, Vošmera, Šlégr, Salač – Krška, Bečvář, Marek, Mucha, Říčka – Havrda (72. Herberstein). (80. Černý).

Jeneč: Rigo – Čermák, Jiří Kotík, Ložek, Císař – Věneček, Pavel Valko, Vosáhlo, Jar. Kotík – Hořánek, Korpa.