Brzy je sice uklidnil kanonýr Mucha, jenž svou první hlavičku po rohu Marka dostal do sítě, ale za chvíli měli hosté poprvé kliku. Lahvička pálil do tyče a Karnoldovu dorážku čapnul rychle vyběhnuvší Majtaník. Na druhé straně pokazil Bečvář samostatný únik, když zadrobil a beci mu míč vzali. Mucha pak při druhém hlavičkovém pokusu nechal vyniknout domácího brankáře.

Po obrátce zase namířil nad a šanci nedal ani Klempt. Záložník, jenž odchází na pracovní stáž do Manchesteru a zápas pro něj byl derniérou ve velvarském dresu, pěkně zpracoval míč na prsa, ale ukvapeně vystřelil.

A tak zahrozily opět Senomaty, jenže Majtaník kryl první střelu i dorážku. Za dvě minuty (65.) si domácí už po několikáté nepohlídali hlavičkujícího Muchu a ten na přední tyči nádherně využil nabídky Moravce – 0:2. Ale uklidnění to pro Slovan nebylo. Lahvičkovu střelu do šibenice exkluzivně kryl Majtaník a hrdinou okamžiku byl i v 85. minutě. To zavinil pokutový kop, nicméně opět Lahvičkovi ho parádně kryl.

„Utkání na bahnitém terénu nebylo z naší strany moc povedené, docela jsme se trápili. Ale výhra se počítá,“ těšilo kouče Slovanu Davida Vedrala.

Senomaty – Velvary 0:2 (0:1). Branky: 5. a 65. Mucha. Rozhodčí: M. Svoboda.

Velvary: Majtaník – Černý, Vošmera, Moravec, Slavíček – Klempt, Zavadil, Marek, Krška (70. Bretšnajdr) – Mucha, Bečvář (50. Nádherný).