Do poločasu byly nebezpečnější Velvary, když přežily velkou šanci J. Hrubého (nenahrál lépe postavenému Jíchovi a mířil těsně vedle) a samy udeřily z pokutového kopu. Při něm se hostům nevyplatila chyba Ďurčanského v přečíslení. Po následném nákopu stopera Moravce šel sám na gólmana Krška, po kontaktu s dobíhajícím D. Hrubým upadl a pískala se penalta. „Přesně jsem to neviděl, kvůli trestu nemohu být na střídačce, ale bylo tam stažení za rameno,“ vysledoval David Vedral. Vlastimil Hrubý byl opět úplně opačného názoru. „Ten souboj byl naprosto čistý, pokutový kop se neměl pískat.“

Nicméně se kopal a Moravec nezaváhal. K ráně ho pustil obvyklý exekutor Mucha, který v letní přípravě na Červenkovi vyhořel.

V závěru poločasu málem vedl Slovan o dva góly, ale nejprve vychytal Pflegera Červenka a vzápětí Marek sice našel hezky Bečváře, jenže ten se zakončením příliš váhal.

Po obrátce Jícha krásnou hlavičkou těsně minul, přesto jeho Čechie postupně jasně přebrala otěže utkání do svých rukou a zaslouženě vyrovnala, byť až v 79. minutě. Opět díky Jíchově hlavičce, tentokrát po rohu Machka. Ta se otřela o tyč a zapadla za bezmocného Majtaníka.

V závěru oba celky sahaly ještě po třech bodech. Volný Zelenka však z hranice vápna pěknou ranou trefil jen do tyče a na druhé straně se Nádherný vymotal přes Stolára až před Červenku, ale zakončil hrozivě.

„Vzhledem k průběhu výsledku bod beru. Už proto, že jsme měli hlavně po přestávce tlak, ale ne velké šance. Vzhledem k průběhu hry už bod tolik neberu, protože Velvary jsou naprosto průměrným soupeřem. Ovšem rozhodila nás penalta a pak jsme do půle nehráli dobře,“ mínil Vlastimil Hrubý.

Podobně rozporuplně hodnotil mač David Vedral. „Máme bod s hodně kvalitním soupeřem, který by podle mého názoru měl postoupit, je v soutěži nejlepší. Na druhou stranu jsme mohli klidně vyhrát, stačilo proměnit šanci ze závěru. Je to škoda, Nádherného koncovka nás stála už moc bodů,“ zoufal si první muž Slovanu.

Velvary – Velká Dobrá 1:1 (1:0). Branky: 22. Moravec (pk) – 79. Jícha. Rozhodčí: Kudrjavcev.

Velvary: Majtaník – Salač, Vošmera, Moravec, Slavíček – Krška, Marek, Mucha, Zavadil – Pfleger (60. Nádherný), Bečvář.

Velká Dobrá: Červenka – Bílek, Polák, Stolár, D. Hrubý – Naňko (46. Závora), Duda, Ďurčanský (37. Zelenka), Machek – J. Hrubý, Jícha.