Velvary se tak prakticky po celé utkání jen bránily, přesto senzačně, ale i se štěstím vyhrály 2:0.

„Jsem šťastnej jako blecha,“ přiznal bez skrupulí kouč Slovanu David Vedral. Když viděl v akci domácí kanóny, nebylo mu dobře po těle, navíc jeho tým musel prakticky po celé utkání bránit před vlastním vápnem. Přežil ale i nemožné, navíc dvakrát potrestal chyby domácích a veze tři body. Určitě ne každému se to na jaře povede, Královák koupil v zimě osm nových hráčů a kádr má široký.

Velvarský sen se plnil už od začátku. Lépe řečeno, plnili ho domácí, protože spálili v úvodním tlaku veliké šance. Třeba veselý byl úplně sám před Majtaníkem, ale ještě hloupě přihrával do ofsajdu Brazilci Viktorovi, jenž navíc mířil nad. Svoboda pálil těsně mimo, a když už se hosté dostali ke standardce, následoval odkop a sólo Frydrycha – vedle. Neuspěl ani Himl a trest přišel ve 29. minutě, kdy domácí chybovali v rozehrávce, Marek vysunul rozeběhnutého stopera Vošmeru a ten sólo z půlky hřiště proměnil zcela jinak než předtím Frydrych – 0:1.

Hned v nástupu do druhého dějství Frydrych opět těsně minul, ale v 55. minutě uvolnil Havrda střídajícího Smíška a ten druhou brankou vzal domácím vítr z plachet. Hra se dokonce trochu vyrovnala a Cábelíci už hrozili spíše závary než loženkami. Skóre se ale už nezměnilo. „Takovou sílu jsme tedy opravdu nečekali. Skutečně jsme se bránili celé utkání a měli veliké štěstí. Až z toho měli někteří domácí strach, že jim přihlížející kouč áčka Kučera dá v týdnu co proto,“ usmíval se šťastný David Vedral.

Králův Dvůr B – Slovan Velvary 0:2 (0:1). Branky: 29. Vošmera, 55. Smíšek. Rozhodčí: J. Štefan.

Velvary: Majtaník – Klempt, Vošmera, Moravec, Slavíček – Krška, Marek, Zavadil, Válek – Mucha (29. Smíšek), Havrda (65. Nádherný).