Podobně jako na podzim na hřišti jiných favoritů – Velké Dobré – se Braškov prezentoval dobrým začátkem a špatným koncem.

Úvod byl ale z jeho strany spíš šťastný. První šanci měly Velvary, ovšem Havrda poslal míč ze dvou kroků pouze do náruče brankáře Kohouta.

Místo toho udeřilo na druhé straně. V 10. minutě po souhře Veselého s Nachtigalem propíchl Bednář míč za zalezlého Majtaníka, jemuž nepomohli ani obránci a bylo to 0:1. Vošmera pak mohl dvakrát vyrovnat, jednou dokonce mířil do břevna, ale skóre se měnilo na druhé straně. Ve 26. minutě se o to postaral elitní sniper Tichý, když z dálky mířil přesně k tyči. A ještě hůř mohlo být s domácími o čtyři minuty později. Opět nechali Tichého vypálit, tentokrát však ránu do šibenice Majtaník bravurně vytáhl. „Byl to asi klíčový moment. Třetí branka by nás položila. Vezměte si, že hned v první minutě nedáte jasnou tutovku a pak málem po půlhodině dá se říci z ničeho prohráváte o tři góly. Naštěstí nás Psycho podržel,“ pochválil kouč Slovanu David Vedral brankáře Majtaníka.

Od té doby hrály spíš Velvary a ještě do poločasu jim vlil nové síly do žil povedenou patičkou Pfleger – 1:2.

Po obrátce bylo rychle vyrovnáno, i když po sporné penaltě. Rozhodčí Hamšík ji odpískal po faulu střídajícího Tomáše na Pflegera, ovšem podle hostů se zákrok odehrál před šestnáctkou. „Já to neviděl, ale kluci o tom byli přesvědčeni,“ komentoval kouč Braškova Jaroslav Želina.

Buď jak buď, Válek z penalty nekompromisně srovnal a začala přetahovaná o třetí zásah.

Úspěšné mohly být obě strany, ale Braškov svou největší šanci prováhal, jmenovitě stoper Bach. A Velvary se nadechly z rozhodnutí.

Pomohla jim tradiční nacvičená přihrávka ze standardky, kdy Marek našel Muchu na bližší tyči. Braškov starý trik Slovanu neprohlédl jako řada jeho předchůdců a zaplatil.

Navíc v závěru Pfleger vybojoval ztracený míč a předložil ho Muchovi – 4:2.

„Zápas jsme zkomplikovali stejně jako v Loděnicích. Tentokrát jsme to stihli otočit i díky tomu, že soupeř postupně uvadal. I proto jsem věřil, že ho přehrajeme,“ těšilo Davida Vedrala, zatímco Jaroslav Želina byl otrávený. „Ve Velvarech se bojuje těžce. Neměli jsme dostat branku na jedna dva, o penaltě už řeč byla. Zřejmě jsme hráli hodně drsně, protože nám rozhodčí Hamšík nadělil devět žlutých karet. Ale co jsme koneckonců čekali? Že si zahrajeme dobrý fotbal a pak oslavíme čarodějnice,“ dodal hořce Želina.

Velvary – Braškov 4:2 (1:2). Branky: 37. Pfleger, 49. Válek (pk), 68. a 81. Mucha – 10. Bednář, 26. Tichý. Rozhodčí: Hamšík.

Velvary: Majtaník – Nádherný, Vošmera, Moravec, Slavíček – Válek, Marek, Mucha, Zavadil – Havrda, Pfleger.

Braškov: Kohout – Chalupa, Přichystal, Bach, Duda (46. Tomáš) – Pospíšil, Veselý, Tichý, Bednář – Linc, Nachtigal.