O osudu utkání se rozhodlo velice brzy. V 19. minutě totiž domácí vedli už 2:0 poté, co se po Vošmerově uličce nemýlil v sólu Pfleger a následně Mucha proměnil pokutový kop za sražení Válka. Poločas tímhle výsledkem skončil, ale hosté byli asi dost naštvaní, neboť propásli dobré šance na lepší výsledek. Už v úvodu Sajner zahodil sólo a pak Kozák nádhernou ranou nechal vyniknout leoparda Majtaníka,

Hned v nástupu do druhého dějství domácí Havrdra odmítl výsledkovou pojistku, když přestřelil prázdnou bránu a následnou ránu Válka zbrakovala obrana chmelařů sice do protipohybu brankáře, ale i těsně nad. Velvary už bez zraněného tvůrce hry Muchy mohly zvýšit ještě Krškou, jenže ani on nebyl přesný a naopak na druhé straně znovu foukl Sajner zapovídané záloze domácích (hádala se s útočníky, kdo pokazil akci) a tentokrát už snížil.

Mutějovicím scházelo na vyrovnání ještě 20. minut, ale skórem už nepohnuly. I proto, že obranu výborně dirigoval univerzál Slavíček, jenž potřetí v řadě změnil post – po bekovi hrál na Dobré střední zálohu a nyní stopera. „Chválím ho, je pořád suverénní. Jinak bylo znát, že se hrálo ve velkém vedru a výkon obou týmů postupně uvadal. My nechali soupeře zbytečně snížit, ale na vyrovnání už výraznou šanci neměl.

Velvary – Mutějovice 2:1 (2:0). Branky: 13. Pfleger, 19. Mucha (pk) – 71. Sajner. Rozhodčí: Salač.

Velvary: Majtaník – Čerrný, VošmerA, Slavíček, Nádherný – Válek, Mucha (37. Krška), Marek, Zavadil – Pfleger, Havrda.