Na lavici Doks šéfuje v trenérském opět Škvára, ale už ne Jiří, ale syn Martin, jenž dostal na jaře ostrý flastr za kopanec rozhodčímu po pádu Doks do I. B třídy.

Mladší z rodu Škvárů má už k dispozici i ostatní hříšníky z kritického duelu v Novém Kníně, jako poslední se zapojil Studený. Jenže zase scházel nemocný Větrovec a také hodně zkušené duo Marek Mařík – Tomáš Vlasatý.

Možná i proto byly Velvary do poločasu nebezpečnějším mužstvem, ale gól nedaly, byť třeba Mucha střílel hlavou do tyče. Na druhé straně zase bídně naložil s tutovkou Urban, koneckonců obránce musel na hrot útoku.

Mnohem větší problém se zjistil v poločase. Velvarům vypadlo ze zápisu číslo 4 a ostatní se vždy o jedno posunula (takže třeba nuceně střídaný Pekárek měl jedenáctku, ale v zápise dvanáctku). Přišel na to delegát a začaly telefonáty do Prahy na svaz. „Řekli nám tam, že pokud vypadlo číslo v počítačově vedeném zápisu, a všechna ostatní se o jedno posunula, kontumace nám nehrozí,“ vysvětlil předseda a kouč Velvar David Vedral.

Doksy nic nenamítaly, a tak se hrálo dál. Ve druhé části byly o něco lepší naopak hosté, v jejich největší šanci však brankář Majtaník výborně lapil nohama prudký tečovaný centr Junka, jenž k němu proletěl houštinou těl.

Nakonec se tedy skóre hnulo na druhé straně. V 79. minutě čaroval s míčem Mucha, místo obsazeného hlavičkáře Pflegera (ten kvůli zašité hlavě stejně hlavičkovat nemohl) si centrem vybral na zadní tyči volného Havrdu, ten si míč stáhl na prsa a bombou prostřelil bývalého velvarského gólmana Kieryka (chytal výtečně).

Skóre se pak už nezměnilo, pouze si obě lavičky ne úplně přátelsky prohodily pár pozdravů. „Pořád to z naší strany není ono, dnes beru hlavně tři cenné body,“ těšilo Davida Vedrala.

Vedoucí mužstva Doks Josef Pavlíček mínil, že zápasu by více slušela remíza. „Nepřehráli jsme my je, ale ani oni nás,“ usmál se.

Slovan Velvary – SK Doksy 1:0 (0:0). Branka: 79. Havrda. Rozhodčí: Jarolímek.

Velvary: Majtaník – Nádherný, Švejda, Vošmera (38. Pfleger), Jehlička – Bečvář, Marek, Mucha, Klempt – Havrda (83. Krška), Pekárek (15. Velčovský).

Doksy: Kieryk – Bláha, Blažek, Blín (48. Větrovec) – Kostka, Steckovič, Junek, Studený, Zlata – Urban (75. Mil. Mařík), V. Mařík.