Doksy byly v Jenči nečekaně lepší od začátku, v první půli se ale střelecky chytila jen jejich letní posila Vl. Mařík, jenž hbitě využil zaváhání obrany i brankáře Riga. Po pauze ještě víc zchladila Jeneč dokeská hvězda Junek a po něm i další posila – družecký Kozel. To už definitivně praskly okovy na dokeských koulích u nohy, a byť Pásztó už po chvíli snížil, Doksy se už o výhru připravit nedaly. Kozel ke své premiérové trefě v B třídě přidal ještě jednu a teprve závěrečné slovo patřilo domácím, kteří se ke konci zvedli.

Doksy jednou výhrou vyrovnaly bilanci kladenského Nova, které však hned v neděli dopoledne zareagovalo a přidalo na svůj účet druhou. V souboji nováčků využilo domácího prostředí a porazilo Lány jasně 3:0. „Máme také druhou nulu v kolonce obdržených branek, to si cením,“ smál se kouč Pavel Filip.

Lány dobře bránily do 52. minuty, kdy se Kovaříkovi povedla fotbalová paráda a ranou z úhlu trefil šibenici – 1:0. Pak si ale domácí vybrali trochu oddechový čas a soupeř párkrát zazlobil. Trefil i tyč a jednou pohotově zasáhl Frolík. Vše zlomil Burešův gól po průniku středem, v závěru stejný borec připravil ještě bonbonek Hamouzovi – 3:0. „Lány byly trochu naivní do obrany, ale využili jsme toho až po obrátce, byť šancí bylo víc,“ dodal Pavel Filip.

Smutně dopadlo vystoupení Stochova v Hýskově. V souboji dalších dvou nováčků tady hosté sahali po bodu, ale v 93. minutě inkasovali z kopačky Sechovce a po prohře 1:2 odjeli domů s nepořízenou.

Magnet kola se odehrál v Lidicích, kde hostovaly Velvary a ztuha tady vyhrály 3:2. „Cenné vítězství,“ přiznal trenér hostů David Vedral.

Jeho tým dorazil s dalšími dvěma posilami (hlavně stoper Kůrka z Brozan je výborný – velvarský odchovanec se ve Slovanu rozehraje po nedávné autonehodě) a brzy vedl po pěkné ráně Muchy.

Jenže domácí se nedali a po půlhodině hry dvěma slepenými góly otočili. Maroušek si naběhl za obranu a pěkně uklidil míč k tyči, Puverle hlavičkoval po rohu.

Hosté ale aktuálně mají kvality dost a skóre otočili po přestávce, kdy už hráli lépe. Nejprve Mucha a po něm Letko zužitkovali zpětné přihrávky Bečváře a Velčovského, nicméně skóre pak několikrát nepojistili a v závěru mohl srovnat z jasné pozice střídající Pavelec. Avšak minul.

„To je škoda, mohli jsme mít bod, i když soupeř hrál dobře. Vadí mi jen, že nenechal hrát Falouta, přičemž dva zákroky byly na červenou,“ zlobil se trochu kouč Lidic Jaroslav Topka.

David Vedral na sudího hartusil malinko také. „Chyby dělal na obě strany,“ huboval.

Lidice – Velvary 2:3 (2:1). Branky: 29. Maroušek, 32. Puverle – 16. a 52. Mucha, 76. Letko. Rozhodčí: Kovář.

Jeneč – Doksy 2:4 (0:1). Branky: 55. Pásztó, 85. Hořánek – 62. a 82. Kozel, 30. Vl. Mařík, 48. Junek (48.). Rozhodčí: Vyhnal.

Novo Kladno – Lány 3:0 (0:0). Branky: 52. Kovařík, 73. Bureš, 85. Hamouz. Rozhodčí: Vočka ml.

Hýskov – Stochov 2:1 (0:0). Branky: Stejskal, Sechovec – Douša. Rozhodčí: Plesl.