První půle mu přitom docela vyšla. Ve 2. minutě se pískala po zákroku na Vošmeru penalta a Mucha ji proměnil. Brzké vyrovnání zařídil M. Tauchman, ale už ve 22. zase vedly Velvary, když Velčovský našel přesně ostrostřelce Pekárka.

Před přestávkou sahali Slovanisté po uklidňujícím náskoku, jenže pokus Muchy hostující obránci vykopli z čáry a následnou ránu Marka zastavilo břevno.
Po obrátce se Velvary dál tlačily do útoku, Lužečtí vedeni poprvé dvojicí koučů Hrdlík – Krejza ale chytře vyráželi do brejků a z jednoho Miklušák v 56. vyrovnal. Jenže pak hostům nevyšlo střídání. Poslali na hřiště Levého, ten okamžitě dostal žlutou kartu a za tři minuty další – vyloučení.

Přesilovku nakonec domácí využili až v 81. minutě. Hakl, jenž v sestavě nahradil posilu Letka (odcestoval pracovně do Číny), sice nejprve zmařil dvě šance, ale pak mu poslal míč do ideální pozice Slavíček a mladík z Kralup trefil přesně.

„Čekali jsme, že to s Lužcem bude těžké. Hráli to hodně od podlahy, jsme dost pokopaní, ale to k tomuhle derby patří. Třech bodů si hodně vážím, pomohlo nám hodně vyloučení soupeře,“ uznal trenér Slovanu David Vedral.

Velvary – Lužec 3:2 (2:1). Branky: 2. Mucha (k), 22. Pekárek, 81. Hakl – 13. M. Tauchman, 56. Miklušák. Rozhodčí: M. Jarolímek. ČK: 66. Levý (L)