Velvarským se vyplatila špionáž, na niž jsou zvyklí spíše v klubech profesionálních. Na minulý duel Hýskova s Loděnicemi vyslali pozorovatele a ten koukal dobře. Vysledoval trojici nejnebezpečnějších borců a ty hosté výborně pokryli. Navíc sehráli vynikající úvodní pětačtyřicetiminutovku.

Z různých důvodů nemohli postavit borce, kteří rozhodli jejich poslední zápasy, tedy Letka a Hakla, a tak zazářil jiný mladík – záložník Velčovský. Do 13. minuty sice zahodil dvě pěkné šance, ale poté vysunul Pekárka a ten skóre otevřel. Vzápětí už se prosadil i Velčovský, když proměnil sólo a před přestávkou ostrou ránou rozdal třetí branku. Zdrcené domácí, kteří minule podali senzační výkon s Loděnicemi, dorazil do pauzy ještě Jehlička, jemuž parádně servíroval merunu Pekárek.

Druhý poločas byl už zbytečný. Domácí se o něco zlepšili, ale na gól nedosáhli, přestože v poslední desetiminutovce fotbalové nudy přece jen dvě tutovky vykonstruovali. Hnátek ale z malého vápna přestřelil a proti další šanci zazářil plachtící brankář Majtaník.

„Chválím svoje mužstvo za první poločas, kdy kluci opravdu hráli výborně. U domácích se mi líbilo publikum. Lidí přišlo hodně a chovali se korektně,“ vysekl poklonu Hýskovu kouč Velvar David Vedral.