V tvrdém utkání s několika záludnými zákroky, v němž kupodivu nepadla ani jedna červená, však své příznivce nepotěšili, stejně tak desítky hostů zabijačkových hodů tradičně pořádaných na závěr turistické sezony v kraji Oty Pavla.

Velvary totiž potvrdily úlohu favorita. Vyhrály 6:2, když jim vyšly nástupy do obou poločasů, v nichž do pěti minut vstřelily po dvou brankách a tím narušily odhodlání domácích.

Důležitou postavou vítězů byl forward Roman Letko, jemuž se podařil málo vídaný kousek. Skóroval ještě dřív, než hodiny odkrojily úvodní a pak 46. minutu!

„Bylo to štěstím a také shodou náhod,“ tvrdil 21letý štírek, jenž bránovskou obranu zlobil rychlostí a důrazem. Jen v koncovce se mohl prosazovat ještě víc.

Důležité góly ale dal. „Hlavně ten druhý na čtyři jedna nás uklidnil,“ mínil borec, jenž ve Velvarech hostuje z divizního Vyšehradu, a jak přiznal, má zájem ho prodloužit.

Podle Letka ale nebyli Branovští marní. „Myslím, že patří spíš do středu tabulky, hráli jsme proti horším týmům,“ řekl s tím, že za rozhodnutého stavu, kdy se utkání dohrávalo, zbytečně došlo k několika ostrým zákrokům.

„Nechci vinu házet na rozhodčího, ale utkání nezvládal,“ dodal rodák z Dolního Kubína.

Dvěma zásahy se blýskl také krajní obránce Slavíček, jednou se trefili Marek a Vošmera. Poražení snižovali po standardkách na 1:2 a 2:5.