Černou sobotu zažily Velvary. V přípravě na kladenské umělce je vyřachnul druholigový dorost Kladna, který druhému celku krajského přeboru naložil 6:0, když většinu gólů inkasovaly z brejků. „Bylo tam jen pět lidí z áčka, to však neomlouvá náš bezkrevný výkon,“ láteřil velvarský boss David Vedral a dodal: „Nakopaly nám děti!“

Poprvé si letos zahrál vedoucí celek okresního přeboru Hostouň. K premiéře si na umělý trávník do pražských Stodůlek pozval třetitřídní Zichovec, jejž porazil 6:0. Všechny góly padly už do přestávky. Dvakrát se trefil exzichovecký Říčka, jednou Eiselt, Hlava, Kubát a posila z AFK Slivenec, střední záložník Kubát. Branku vítězů hájil Douša, jenž se vrátil z hostování v Knovízi.

Deset gólů padlo v sobotním souboji béčka Dobré a Přítočna. Častěji lovil míč ze sítě brankář hostů, jehož tým podlehl 4:6 (2:3). Za poražené, kteří se ale ten den vrátili z týdenního soustředění, stříleli Hráský, J. Lhota, Zieber (PK) a Holeček.

V sobotu dal pět gólů Tuřanům a v neděli se nechal seřezat Dobrovízí. Řeč je o Slavoji Kladno, jenž dostal od účastníka III. třídy Prahy–západ nakládačku 8:0 (Kříž 4, Kubát, Kubín, Šafránek, Z. Hlůže).

Ve čtvrtek budou hrát na Kladně Pchery s Lidicemi (17) a Žehrovice s Dobrou B (19). V sobotu Kročehlavy s Hrdlívem (18) a v neděli se tady střetne Braškov s Družcem (16).

Jiří NAGY