K týmu Slovanu nečekaně přišel tři neděle před začátkem soutěže, ale nemusel se moc třást strachy.

Velvarské vedení evidentně umí sehnat prostředky i kontakty, a tak do kádru narukovaly takové hvězdy minulosti jako exkladenští Šelicha či Hodan. Skvělý byl rovněž Pazdera, sice bez ligových zkušeností, ale zase ve velmi dobré fyzické kondici.

„Ale že by bylo moc kohoutů na jednom smetišti, o tom nemůže být řeč. Včetně Maška či Slavíčka a dalších to sice jsou velké osobnosti, ale všechny své schopnosti dávaly na podzim výhradně k dispozici mužstvu,“ cení si Kocáb ´veteránů´.

Kde Velvarští vládli, to bylo na domácím hřišti. Vyhrál zde sedm utkání a remizoval pouze s Řevnicemi. Naopak venku třikrát padli, a to vždy na půdě silného mužstva (Litol, Libiš a Dobrovice).

„To mě mrzí a ještě víc to, že jsme v těch třech duelech inkasovali tolik branek – dvanáct! Ve zbylých dohromady jen osm. Přitom jsem byl docela pyšný na to, že se defenziva zlepšila,“ žehrá Kocáb.

Jeho mužstvo, které má ve svém středu druhého nejlepšího střelce krajského přeboru – čtrnáctigólového Marka Muchu, bude mít na jaře alespoň všechny tři favority na domácím trávníku, čekají ho ale těžké duely na hřišti Vlašimi B, kterou vede bývalý Kladeńák Jiří Veselý, a v Řevnicích.

„Co bude a nebude, je těžké říci. Zatím nevím vůbec nic. Ale je jasné, že náš kádr je sice kvalitní, perspektivní ovšem nikoliv. Proto je potřeba doplnit hlavně kvalitními mladými hráči. Dobrovice nám to v posledním kole předvedla a nechápu, proč je v tabulce tak dole, proti lepšímu soupeři jsme na podzim nehráli,“ uzavřel František Kocáb, jehož Velvary čeká od ledna přípravný zimní turnaj v Roudnici nad Labem.