V sestavě domácích se tak objevili zkušený brankář Kieryk (Velká Dobrá) – chytal první půli, vytáhlý zadák exkladeňák Hodan, a dále mladší borci Klempt (Nelahozeves) a Šrámek (Krč), jenž se dvěma góly podílel na výhře nad SK Lhota poměrem 4:0 (dále stříleli Mucha a Jehlička).

„Na výsledku až tak nezáleží, důležitější je, aby si hráči na sebe zvykli,“ řekl trenér Velvar Jiří Šarlinger, jehož svěřenci v podstatě během přípravy poprvé viděli míč. „Od nových hráčů jsem věděl, co můžu očekávat. Teď má celé mužstvo o co hrát, nikdo nemá nic jistého,“ pochvaloval si Šarlinger zvýšenou konkurenci na všech postech.

A to ještě nehrála taková jména jako exligista Šelicha (vrací se ze SRN) či Fitko (Tuchlovice).

Hosté už předem avizovali, že vinou řady zranění a dovolených možná nedají tým dohromady, a to se také potvrdilo. Pouhé osmičce hráčů tak vypomohli velvarští harcovníci Mašek, Vedral, Koutský a později i Bečvář. Z hlediště jejich snažení sledovali zranění Lhoťáci Zadák, Dubravský a Procházka.

Jediným novicem v jejich dresu byl Mantlík z dorostu SK, který měl největší možnost hostů, jeho penaltu však Kieryk kryl. Domácí se dostali do vedení až ve 40. minutě, ve druhém poločase už byla jejich převaha výraznější a i díky slabšímu výkonu brankáře Šimka přidali další tři góly.

„První půle byla vyloženě vyrovnaná, škoda, že jsme nedali desítku. Na to, že jsme byli bez tréninku poprvé na hřišti, můžu být spokojený,“ prohlásil kouč hostů Vladimír Hodan.