První poločas patřil jasně domácím, kteří využili dvě standardky. Jinak skvělého Sedláka, jenž poprvé v sezoně nahradil Hůlu, překonal krásně z trestňáku Tenkl, a posléze na zadní tyči po rohovém kopu zmíněný Veselý. A to ještě za bezbrankového stavu poslal exkladenský Balšánek penaltu mimo!

Trenér hostů Daniel Drahokoupil přiznal, že za tohoto stavu se obával debaklu. „Během přestávky jsme si ale řekli, že musíme přidat na důrazu a pokusit se do patnácti minut vstřelit branku," uvedl s tím, že jeho svěřenci pokyn splnili.

Povedlo se i snížit Bartošem, jenž vystihl rozehrávku obránců a v úniku podstřelil brankáře.

„Domácí byli v tu chvíli bezradní a my měli na to i vyrovnat," mínil kouč a konstatoval, že rozhodčí nenastavil ani minutu, i když tam byla ošetřování.

„Podali jsme však venku nejlepší výkon, za který jsem hráčům poděkoval. Doufám, že bude povzbuzením do utkání s Chrudimí," řekl Drahokoupil a vedle Sedláka pochválil Bartoše, střídající Cafourka a klokana Šplíchala, jenž vyměnil svého kolegu z Bohemky Petličku. Po obrátcese líbil se i další klokan Heuer.

Kouč Kunic Zdeněk Hašek na druhou stranu mínil, že přes těsnou výhru neměl jeho tým žádný problém dovést utkání do vítězného konce.

„Vyhráli jsme absolutně zaslouženě. Kromě naší strašné chyby u gólu na dva jedna jsme měli utkání pod kontrolou. V závěru jsme se ale po dlouhých míčích dostali pod nějaký tlak," řekl trenér vítězů a dodal, že na šance to bylo tak sedm nula.

„Kladno hrálo, na co momentálně má, to znamená běhavý důrazný fotbal ale bez myšlenky," prohlásil.

Haška zarazilo, že před utkáním hráči Kladna nepodali ruku jeho kapitánovi Hyskému, jenž hrál nedávno za SK druhou ligu!

Kapitán hostů Pavel Bartoš přiznal, že to bylo na jeho popud. „Hyský by měl vědět sám, proč se to stalo. Bylo to ještě z doby jeho působení v Kladně. Měl jsem důvod mu nepodat ruku a jsem rád, že jsme drželi při sobě," uvedl.