Derby skončilo úspěchem podzimního lídra tabulky okresního přeboru Slovanu, jenž vyhrál 3:2 po půli 1:1.

Za vítěze vyrovnával Kuboušek, jenž toho kvůli zranění za rok 2011 moc nenahrál. Slovan pak poslal do vedení Hnízdil a vítězný gól zaznamenal z trestňáku Poupě.

Za zmínku stojí výkon brankáře Tauše, pětapadesátiletý veterán do druhého poločasu nahradil jedničku Macíka a připsal si pár pěkných zákroků. Zejména ten, kdy zázračně vylovil míč mířící pod břevno, byl jako vystřižený ze žurnálu.

Uznání se dočkal i od svých spoluhráčů. „Je neuvěřitelné jak je ve svém věku mrštný,“ smekl před Taušem stoper Slovanu Václav Kulhánek, jenž mínil, že Doksy byly herně o trošku lepší.

Dokesští si den předtím zahráli v premiérovém utkání nové, menší unhošťské umělky s domácím týmem. Zápas vyhráli 14:4 a únava z tohoto utkání se promítla do jejich turnajového výkonu.

Obě branky svěřenců Martina Škváry vstřelil do sítě Slovanu Mařík.

Ve druhé skupině nastoupil Švermov proti dorostu Roztok, jemuž podlehl 1:3 po půli 0:2.

Obě branky vítězů padly po chybách obrany. „První poločas byl z naší strany špatný, ve druhém jsme měli i převahu, gól jsme ale nedali, naopak před koncem jsme obdrželi třetí branku,“ uvedl sekretář Baníku Jindřich Chocholatý.

Za poražené snižoval na 1:2 Kunc. Pro Švermov to bylo vedle kondičního soustředění už druhé letošní přípravné utkání. První bylo přátelské s SKP Praha a skončilo totožným výsledkem.