Tři penalty v jednom utkání proti jednomu týmu. Kladnu se to stalo v předposledním kole ČFK na hřišti Pardubic. Všechny zavinil obránce Zdeněk Rada, tu první brankář Tesař lapil. Zbylé už ne a domácí otočili na konečných 5:2. Sympatické je, že kouč SK Miroslav Chadima ani jednu nezpochybnil.

* *
Fotbalová Lhota je potřetí za sebou v událostech víkendu. Po senzační prohře doma s Černolicemi překvapila výhrou v Příbrami. Doma proti Hradištku to měla být selanka, ale nebyla. Remíza 1:1 je ještě větší senzací, než byla prohra s Černolicemi.

* *
Tradiční okénko k sousedům z Rakovnicka, kde hraje nejvíc bývalých Kladeňáků. Dva z nich se v krajském přeboru trefili, Pucholt z SK Rakovník a Kudela z Tatranu, ale oba týmy svá utkání prohraly stejně jako třetí do party – Nové Strašecí.

* *
V 17. kole slovenské Corgoň ligy pomohl kladenský borec Jiří Kabele svému celku DAC Dunajská Streda k hodně důležitému vítězství 1:0 nad Trenčínem. Streda se tak konečně odpoutala z posledního místa tabulky a je jedenáctá před Prešovem. Kabele odehrál celé utkání a po výborné individuální akci měl i jednu velkou šanci. Nedal, rozhodl jeho spluhráč Čorič.

* *
Z odchovanců Kladna startujících ve II. fotbalové lize byl o víkendu nejvíc vidět Marek Jungr. Ten poté, co se neprosadil do prvoligového kádru Teplic, odešel do Jihlavy, která se zvedá a atakuje už druhou postupovou příčku. Na výhře 4:0 nad Sezimovým Ústím se Jungr podílel brankou na 2:0.

* *
Naopak smutný byl Pavel Drsek a jeho Bohemians. Druhý tým tabulky podlehl v Karviné 0:2, ovšem v závěru za stavu 1:0 právě Drsek atakoval vyrovnání. Obrana domácích však jeho možnost odvrátila.