Sobotní menu láká zejména na I. A třídu. Kvalitní mužstva hostí jak Slaný, tak hlavně Doksy. Ty se utkají s dosavadním největším suverénem soutěže, Brandýsem na Labem. „Když jsem se bavil s trenérem Slaného Martinem Novým, tak přiznal, že od Brandýsa mohli doma dostat deset gólů. Ale pochopitelně uděláme vše, abychom zkusili překvapit," říká před duelem kouč outsidera utkání, Martin Škvára.

Ani Slaný to nebude mít lehké. Klecany po vlažném vstupu do soutěže posílily zejména útočnou vozbu, kde nahání strach zejména duo střelců Rodek – Gabčo, přidat k nim můžeme výtečného veterána Rybeckého.

V neděli se na Kladensku chystají taháky v ostatních krajských soutěžích. V krajském přeboru hostí první Hostouň předposlední Vraný, v I. B třídě na sebe po letech narazí v mistráku týmy Libušína a Velké Dobré.

Pozvánka na zápas Hostouň - VranýHostouň bude v neděli proti Vranému určitě favoritem, jenže ne až tak vysokým, jak by ukazovalo postavení mužstev v tabulce. Doma totiž za tři body ještě ani jednou nevyhrála a Vranému před rokem také podlehla 2:3, ač na tom byli hosté s body velmi podobně jako letos.

„Já se na ně byl podívat se Semicemi a moc toho nepředvedli. Možná nějaký tlak, ale úplně bez šancí a se spoustou chyb. Je mi ale jasné, že každý zápas je jiný," míní trenér Hostouně Martin Čurda, jehož tým vyhrává suverénně všechny mače venku, ale doma proti zhuštěným obranám soupeřů se trápí.

Jeho protějšek Jiří Pazdera na aktuální bilanci moc nedá. „Že Hostouň doma nevyhrává je sice pravda, ale každá série přece jednou skončí," usmál se, rychle však dodal, že jeho parta se určitě nedá jen tak.

Vraný totiž poměrně slušně zvládá standardky a ty jsou doménou Hostouně. Jak se Matoušek, Rada nebo Klimpl popasují se Šilhanem, Motlíkem a spol., to je otázka nedělního zápasu. A také to, zda venku nebezpeční ex-kladeňáci Abrham a Fujdiar budou mít chuť zlobit.

A ještě na skok do Libušína, kde ve stejný čas (15:30) chystá derby s Velkou Dobrou.

Střetnou se týmy, které se v posledních týdnech hodně zlobily na vedení zápasu v Nelahozevsi – oba tam smolně po sporných verdiktech rozhodčích prohrály.

Libušín už pěkných pár týdnů nepřipomíná letní partu, která si I. B třídu spletla s jinou soutěží. Balkánci Obradovič se Sejtarijou hodně zvedli prapor, zlepšili se i ostatní. Doberáci zase chtějí hodit na hlavu kopec smůly, protože už čtyřikrát padli gólem v posledních minutách.