Ve čtyřicátých letech se po jeho trávníku proháněl i nejslavnější kladenský fotbalista všech dob František Kloz a do Vinařic se chodilo na fotbal a hlavně na jeho góly. V roce 1944 pomohl vybojovat I. B třídu. Pak se ovšem bez něho a několika dalších hráčů sestoupilo až na dno soutěží.

V roce 1953 se na čas klub přejmenoval na Baník Vinařice. Ovšem v roce 1969 se už zase pod hlavičkou SK dostavil první větší úspěch a to postup do I. B třídy. A v ročníku 1970-71 se postupovalo opět a to už do I. A třídy. V té době se zde už pohybovala jména jako Feřtek, Z. Dlouhý, Štíbal nebo Soukup. A také dlouholetý předseda klubu K. Svoboda, sekretář J. Jungman a duše spojené s fotbalem - Krešimír Kubát a František Voborník.

Dnes má už několik let funkci předsedy učeň pana Kubáta, Jan Šašek a sekretářem je učeň pana Jungmana - bývalý prvoligový hokejista Roman Korynta. A ti předávali v sobotu ocenění všem nad šedesát let žijícím bývalým funkcionářům, hráčům a lidem kteří se na rozvoji SK podíleli. Před tímto aktem proběhla minuta ticha za ty, kteří se tohoto výročí nedožili.

Za okresní fotbalový svaz byl poblahopřát předseda STK Josef Havlík.

Kromě ocenění se také hrál fotbal a výsledky?

Žáci: SK Vinařice - SK Pchery 17:0 (Zelenka 5, Doležal 3, Pěnička 2, P. Dlouhý ml. 2, J. Mařík 2, Kubát, Panáček, Poliak).

Přípravka: SK Vinařice A - SK Vinařice B 2:2 (Bartoš 2 – Černý, Havlena).

Stará garda: SK Vinařice - FC Pivo 6:1 (Suchý, Kropáč, Tesař, Burgr, Panáček A., Štíbal P. – Korynta Petr).

Muži-ženy: SK Vinařice A - Viktoria Plzeň (ženy) 8:3 (Rataj 2, Šoffer, Sokol, Kanalas, M. Tůma, V. Mařík, Šašek ml. – Fryčka (masér), Fedorková, Vaicová.

Roman KORYNTA